archirama.pl

Polska architektura doceniona na świecie! Bryły dwóch rodzimych realizacji wygrały prestiżowy konkurs.

Polska architektura doceniona na świecie. Bryły dwóch rodzimych realizacji wygrały prestiżowy konkurs Building of the Year. Obydwie realizacje zakwalifikowały się do finału konkursu otrzymały najwyższe wyróżnienia.

Małopolski Ogród Sztuki

Nowoczesny obiekt o przeszklonej, nieregularnej fasadzie zastąpił zrujnowany budynek pracowni sceno-technicznej Teatru im. Juliusza Słowackiego przy ulicy Rajskiej 12 w Krakowie. Punktem wyjścia projektu była wielofunkcyjna sala, którą wpisano w obrys starej XIX-wiecznej hali ujeżdżalni koni, którą zaadaptował Teatr.

Fot: Marcin Czechowicz

Architektura z Polski przebija się na międzynarodowej arenie. W zeszłym tygodniu namawialiśmy was na głosowanie w konkursie Building of the Year na zakwalifikowane do finału konkursu dwie polskie bryły: Małopolski Ogród Sztuki projektu Ingarden & Ewý Architekci oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka autorstwa HS99.

Architektura - na najpiękniejsze bryły głosowało tysiące osób!

Na swojego faworyta głosować mógł każdy użytkownik internetu i jak podał organizator, jeden z najważniejszych na świecie portali o architekturze Archdaily, z tego prawa skorzystało aż 70 tys. osób!

Architektura i archtekci z Polski docenieni!

Ku naszej radości zwycięzcami dwóch kategorii zostały polskie bryły. Architektura Małopolskiego Ogrodu Sztuki projektu Ingarden & Ewý Architekci okazała się najpiękniejszym na świecie budynkiem kultury, a Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka autorstwa architektów z HS99 zwyciężyła w kategorii Muzea i Biblioteki.

Gratulujemy zwycięzcom!

Przeczytajcie o nagrodzonych bryłach:

Architektura Małopolskiego Ogrodu Sztuki projektu Ingarden & Ewý Architekci

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka architektów z HS99

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: Marcin Czechowicz
Data publikacji: 15.02.2013 15:59

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!