archirama.pl

Polska Czechy we Wrocławiu. Wszystko o stadionie we Wrocławiu

Mecz Polska Czechy już 16 czerwca we Wrocławiu. Właśnie na stadionie we Wrocławiu rozstrzygnie się awans polskiej reprezentacji do ćwierćfinału Euro 2012. Sprawdź czego nie wiesz o stadionie we Wrocławiu.

Stadion we Wrocławiu

Wyjątkowa elewacja stadionu we Wrocławiu

Fot: lulek89/wikimedia

Stadion miejskie we Wrocławiu to jedna z czterech polskich aren przygotowanych z myślą o Euro 2012. Stadion został zbudowany od zera. Zaprojektowała go uznana pracownia JSK Architekci znana z takich udanych projektów obiektów sportowych jak Stadion Narodowy w Warszawie czy stadion warszawskiej Legii. Stadion we Wrocławiu należy nie tylko do największych w Polsce, ale również najciekawszych pod względem architektonicznym.

Elewacja eliptycznego obiektu wykonana została ze specjalnej siatki wyprodukowanej z włókien szklanych pokrytych teflonem. Dzięki zastosowaniu tego materiału potężna bryła stadionu sprawia wrażenie bardzo lekkiej i przypomina olbrzymi lampion. Projektanci zadbali też o zmienny system oświetlenia, który pozwala w nocy nadać stadionowi wyjątkowy wygląd. Dzięki temu stadion z daleka efektownie „świeci”.

Wrocławski stadion posiada również bardzo funkcjonalną infrastrukturę. Jego główna część została zbudowana na promenadzie kryjącej podziemny parking. Promenada pozwala też kibicom na swobodne i bezproblemowe dotarcie na arenę z różnych stron miasta i różnymi środkami transportu. Trybuny stadionu we Wrocławiu mogą pomieścić 42 tys. kibiców. Projektanci przewidzieli przestrzeń VIP dla 2 tys. osób i 30 lóż luksusowych lóż VIP.

>>Polska Czechy Wrocław. Gdzie mieszkają reprezentacje Czech i Polski na Euro 2012?

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: lulek89/wikimedia
Data publikacji: 14.06.2012 12:04

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!