archirama.pl

Pomnik Tupolewa z Kałkowa najbardziej przerażającym pomnikiem według Daily Mail

Pomnik Tupolewa z Kałkowa został uznany przez brytyjski dziennik Daily Mail za najbardziej przerażający pomnik w historii. Betonowy Tupolew z kołami od poloneza to replika prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem. Odsłonięty niedawno w Kałkowie pomnik Tupolewa wiele osób okrzyknęło pomnikiem kiczu.

Pomnik Tupolewa

Daily Mail uznał pomnik Tupolewa za najstraszniejszy w hitorii

Fot: materiały prasowe

Widać jego sława dawno przekroczyła granice Polski, bo pomnikiem zainteresował się jeden z największych brytyjskich dzienników Daily Mail. Już w tytule gazeta nazwała pomnik z Kałkowa „najstraszniejszym pomnikiem w historii”. Dziennikarz Daily Mail ze szczegółami opisuje detale pomnika Tupolewa.

Model samolotu wykonany został z batonu. Kształtem rzeczywiście przypomina Tupolewa, który rozbił się w katastrofie po Smoleńskiem. Samolot pomnik pomalowany jest w biało – czerwone barwy. Z okien na zwiedzających patrzą zdjęcia niektórych ofiar tragicznej katastrofy. W drzwiach Tupolewa z Kałkowa umieszczono fotografie tragicznie zmarłej pary prezydenckiej.

>>Ranking TOP 10: Najbrzydsze kościoły w Polsce

Cała konstrukcja wspiera się na kołach od poloneza. Dziennikowi pomnik się nie spodobał. Cóż wiele osób uważa, że to pomnik kiczu. I rzeczywiście można się zastanawiać czy to właściwa forma uczczenia pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Więcej znajdziecie na dailymail.co.uk

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 24.06.2012 13:45

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!