Architektura
ARCHITEKTURA
Lotnisko Lublin. Koniec budowy w sierpniu!

Port Lotniczy w Lublinie. Lotnisko będzie gotowe już w sierpniu!

 • Komentarze

Lotnisko Lublin

Tak będzie wyglądał nowy port lotniczy w Lublinie

Fot: Port Lotniczy Lublin
 • We wnętrzu terminalu trwają ostatnie prace wykończeniowe
 • Pokazanie stalowej konstrukcji zawsze robi dobre wrażenie. Jak widać lotnisko jest już prawie gotowe
 • Terminal został wykonany zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz w jasnych barwach, dzięki temu jest lekki i przyjemny
 • Odprawa bagażowa także już prawie gotowa. Na drugim planie widać przeszklone wejście do terminalu
 • Terminal został zaprojektowany w obłych kształtach, przez co jest interesujący architektonicznie

Na otwarcie Portu Lotniczego w Lublinie czekają z niecierpliwością wszyscy. Jedno z najlepszych architektonicznie lotnisk w Polsce już montuje ostatnie elementy wykończeniowe w terminalu. Zobaczcie, jak już dziś wygląda wnętrze terminalu Portu Lotniczego w Lublinie!

Już niedługo zakończą się prace budowlane

O tym lotnisku w naszym serwisie jest głośno od jakiegoś czasu, dlatego też szczegółowo śledzimy postępujące prace budowlane. Wszystkie prace nad budową terminalu zakończą się pod koniec sierpnia. Obecny obiekt niczym nie przypomina wcześniejszego upadłego i małego lądowiska dla awionetek i helikopterów, które istniało tu zanim rozpoczęły się prace nad nowym lotniskiem.

Nowy terminal liczy 11 tys. m2 powierzchni i z lotu ptaka przypomina kształtem bryły samolot. Podzielenie przestrzeni terminalu na trzy skrzydła zapewni podróżującym łatwość w poruszaniu się. Te trzy wydzielone przestrzenie zbiegają się w głównej przestrzeni tworząc główna hale odlotów.

>> Prezentujemy TOP 10 najlepszych lotnisk świata!

To już ostatni etap budowy

Obecnie w terminalu trwają ostatnie prace wykończeniowe. Budowa nowego portu lotniczego od początku przebiega zgodnie z planem, dlatego wszystkie prace zakończą się już w ostatnich dniach sierpnia. Pierwszy samolot z pasażerami na pokładzie odleci z Portu Lotniczego w Lublinie już w grudniu 2012 roku.

Obecnie gotowy jest już peron dla szynobusu. Jest to rozwiązanie całkowicie nowe w polskim budownictwie lotnisk. Dzięki temu pasażerowie będą mogli w wygodnych warunkach dostać się pod sam terminal lotniska. Co więcej, szynobus dowiezie pasażerów z Lublina na lotnisko w 15 min.

>> Zobacz najciekawsze lotniska w Polsce!

Trwające obecnie prace wykończeniowe toczą się przede wszystkim w hali przylotów. Umieszczono tu między innymi pomieszczenie wizowe, kantor i pomieszczenia biurowe dla pracowników lotniska, które zajmują około 400 m2. Na lotnisku w Lublinie nie zapomniano także o budowie kaplicy.

Całe założenie jest na bardzo dobrym poziomie architektonicznym. Wizualnie lotnisko prezentuje się bardzo dobrze: ciekawa bryła, przestronne pomieszczenia i przeszklona ściana od strony pasa startowego – to wszystko sprawia, że lotnisko w Lublinie zyskuje na atrakcyjności. Dlatego z niecierpliwością wyczekujemy zakończenia prac budowlanych i otwarcia nowego Portu Lotniczego w Polsce!

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Mikołaj Majda, Port Lotniczy Lublin
Data publikacji: 27.07.2012 13:57
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.