archirama.pl

Port Lotniczy w Lublinie. Lotnisko będzie gotowe już w sierpniu!

Na otwarcie Portu Lotniczego w Lublinie czekają z niecierpliwością wszyscy. Jedno z najlepszych architektonicznie lotnisk w Polsce już montuje ostatnie elementy wykończeniowe w terminalu. Zobaczcie, jak już dziś wygląda wnętrze terminalu Portu Lotniczego w Lublinie!

Lotnisko Lublin

Tak będzie wyglądał nowy port lotniczy w Lublinie

Fot: Port Lotniczy Lublin

Już niedługo zakończą się prace budowlane

O tym lotnisku w naszym serwisie jest głośno od jakiegoś czasu, dlatego też szczegółowo śledzimy postępujące prace budowlane. Wszystkie prace nad budową terminalu zakończą się pod koniec sierpnia. Obecny obiekt niczym nie przypomina wcześniejszego upadłego i małego lądowiska dla awionetek i helikopterów, które istniało tu zanim rozpoczęły się prace nad nowym lotniskiem.

Nowy terminal liczy 11 tys. m2 powierzchni i z lotu ptaka przypomina kształtem bryły samolot. Podzielenie przestrzeni terminalu na trzy skrzydła zapewni podróżującym łatwość w poruszaniu się. Te trzy wydzielone przestrzenie zbiegają się w głównej przestrzeni tworząc główna hale odlotów.

>> Prezentujemy TOP 10 najlepszych lotnisk świata!

To już ostatni etap budowy

Obecnie w terminalu trwają ostatnie prace wykończeniowe. Budowa nowego portu lotniczego od początku przebiega zgodnie z planem, dlatego wszystkie prace zakończą się już w ostatnich dniach sierpnia. Pierwszy samolot z pasażerami na pokładzie odleci z Portu Lotniczego w Lublinie już w grudniu 2012 roku.

Obecnie gotowy jest już peron dla szynobusu. Jest to rozwiązanie całkowicie nowe w polskim budownictwie lotnisk. Dzięki temu pasażerowie będą mogli w wygodnych warunkach dostać się pod sam terminal lotniska. Co więcej, szynobus dowiezie pasażerów z Lublina na lotnisko w 15 min.

>> Zobacz najciekawsze lotniska w Polsce!

Trwające obecnie prace wykończeniowe toczą się przede wszystkim w hali przylotów. Umieszczono tu między innymi pomieszczenie wizowe, kantor i pomieszczenia biurowe dla pracowników lotniska, które zajmują około 400 m2. Na lotnisku w Lublinie nie zapomniano także o budowie kaplicy.

Całe założenie jest na bardzo dobrym poziomie architektonicznym. Wizualnie lotnisko prezentuje się bardzo dobrze: ciekawa bryła, przestronne pomieszczenia i przeszklona ściana od strony pasa startowego – to wszystko sprawia, że lotnisko w Lublinie zyskuje na atrakcyjności. Dlatego z niecierpliwością wyczekujemy zakończenia prac budowlanych i otwarcia nowego Portu Lotniczego w Polsce!

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Mikołaj Majda, Port Lotniczy Lublin
Data publikacji: 27.07.2012 13:57

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!