archirama.pl

Porty Lotnicze szukają partnerów do budowy Chopin Airport City

Szacowana na około 1 miliard złotych inwestycja Chopin Airport City ma potrwać 10 lat. Według zapowiedzi Państwowych Portów Lotniczych inwestycja miałaby się rozpocząć w 2014 roku, jednak wciąż trwa poszukiwanie partnerów biznesowych. Dlatego PPL wybiera się do Monachium, by tam pokazać go na nadchodzących targach.

Centrum biznesowe na Okęciu

Obok lotniska w ciągu 10 lat powstanie centrum kongresowe

Fot: materiały prasowe

W ciągu 10 lat na ponad 20 hektarowym obszarze tuż obok portu lotniczego powstanie małe miasto Chopin City Airport. Głównie staną tu budynki biurowe klasy premium, ale pojawi się też handel, hotele, a nawet otwarty dla wszystkich park. Pierwsze inwestycje powinny rozpocząć się już w 2014 roku, jednak PPL wciąż szuka partnerów biznesowych. Dlatego projekt będzie prezentowany na nadchodzących Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji EXPO REAL w Monachium.

Szukają inwestorów

Po marcowym udziale w targach MIPIM w Cannes przyszedł czas na EXPO REAL w Monachium. Od 8 do 10 października przedstawiciele Portów Lotniczych będą mieli okazję zaprezentować projekt wśród inwestorów oraz najbardziej liczących się firm z branży deweloperskiej z całego świata. Po raz pierwszy zostanie także zaprezentowana makieta projektu. - Pozyskanie wpływowych kontrahentów jest na tym etapie realizacji inwestycji sprawą kluczową – mówi Aleksandra Matuszewska, pełnomocnik Portów Lotniczych ds. realizacji projektu Chopin Airport City. - Do współpracy chcemy zaprosić firmy deweloperskie lub fundusze inwestycyjne. Podmioty te łączą możliwości zapewnienia wkładu kapitałowego z kompetencjami branżowymi, które pozwolą na aktywne zaangażowanie w zarządzanie projektem Chopin Airport City – dodaje. Targi EXPO REAL to jedno z najbardziej prestiżowych spotkań branży nieruchomości w Europie. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w dniach 8-10 października w Monachium w Niemczech, weźmie udział blisko 40 tysięcy osób. Wśród nich znajdą się inwestorzy, deweloperzy, prawnicy, doradcy inwestycyjni, przedstawiciele koncernów budowlanych oraz wszelkiego rodzaju firm działających w sektorze.

Lotnisko w Lublinie już prawie gotowe

Biurowce Dobrze skomunikowane Lokalizacja parku biznesowego odzwierciedla międzynarodowe trendy. Warszawa wzoruje się tu głównie na doświadczeniach Amsterdamu, gdzie lotnisko Schiphol jest prekursorem koncepcji "airport city". Chodzi o tworzenie wokół lotnisk centrów biznesowych. Dla wielu firm, ze względu na potrzebę ciągłych podróży i stałego kontaktu z klientami biznesowymi na całym świecie, ogromną rolę odgrywa lokalizacja. Warszawa pod tym względem ma spory potencjał i jest jednym z najlepiej usytuowanych pod względem komunikacyjnym lotnisk w Polsce. Budowane właśnie połączenie drogowe z południową obwodnicą Warszawy i otwarte przed Euro 2012 połączenie kolejowe to duże atuty.

Autor: mjc
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 3.10.2012 16:52

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!