Architektura
ARCHITEKTURA
Poznań City Center

Poznań City Center. Niedługo powstanie bryła

 • Komentarze

Poznań Główny

Poznań City Center ma być oddane w przyszłym roku

Fot: materiały prasowe
 • Poznań Główny
 • Poznań Główny
 • Poznań Główny
 • Poznań Główny
 • Poznań City Center
 • Poznań Główny
 • Poznań Główny
 • Poznań Główny

Prace na placu budowy Poznań City Center toczą się w zawrotnym tempie. Już do końca roku bryła Poznań City Center zostanie oddana w stanie surowym otwartym. Gotowe centrum poznaniacy będą mogli odwiedzić pod koniec 2013 roku. 

Poznań City Center to duży węzeł przesiadkowy dla pasażerów autobusów i kolei, a także ponad 160 tys. metrów kwadratowych powierzchni centrum handlowego i biur. Już wkrótce mieszkańcy Poznania i goście zobaczą całą bryłę Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Otwarcie nowego centrum miejskiego, które ma stać się wizytówką Poznania inwestor – węgierski TriGranit Development Corporation zaplanował na IV kwartał 2013 roku.

Parking na 1000 aut

Nad peronami I, II i III trwają intensywne prace związane z budową trzykondygnacyjnego parkingu na 1000 aut. Właśnie pojawiły się pierwsze stropy na pierwszym poziomie parkingu. Prace, z uwagi na ruch pociągów pasażerskich prowadzone są w nocy, przy wyłączonej trakcji elektrycznej. Betonowa konstrukcja parkingu powinna być ukończona do końca br. Do końca roku będzie też widać całą bryłę centrum handlowego Poznań City Center. Obiekt powinien być gotowy w stanie surowym otwartym.

PKS do końca roku

Obecnie, na placu budowy niemal bez przerwy pracuje 6 dźwigów, przy budowie galerii handlowej pracuje ok. 500 osób. Gotowe są już fundamenty pod rampę, która umożliwi klientom i pasażerom wjazd na nowy parking, bezpośrednio pod dworzec kolejowy. Wewnątrz budynku stoi już wewnętrzny parking na 500 samochodów. Lada moment rozpoczną się prace związane z pokryciem dachu nowego dworca autobusowego PKS płytami kompozytowymi i szklanymi. Budynek PKS z 19 stanowiskami autobusowymi, podobnie jak pozostałe obiekty Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego będzie wykańczany wewnątrz w połowie 2013 roku.

250 sklepów w Poznań City Center

Około 65 procent powierzchni handlowej galerii handlowej jest już wynajęta. W centrum swoje sklepy otworzą najbardziej znane i cenione marki, między innymi Piotr i Paweł, Toys’r’Us, Superpharm, H&M, Reserved, Terranova, American Eagle, Top Shop Top Man, Douglas, Sephora, Rossmann, KappAhl, Diverse, Cubus, CCC, Deichmann, House, Mohito, CroppTown, Sinsay, Home&You, Saturn, KFC, Burger King, Starbucks, Pizza Dominium. Zaawansowane negocjacje toczą się z wieloma chętnymi, spośród których kilku to marki dotąd nieobecne na lokalnym rynku. Poznań City Center na powierzchni 60 tys. m kw. pomieści ok. 250 sklepów oraz dwa ogródki restauracyjne – food courty.

Autorami projektu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu są znana, międzynarodowa firma Bose International Planning and Architecture oraz poznańska pracownia architektoniczna Pentagram Architekci.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.