archirama.pl

Poznań City Center pnie się w górę. Stan surowy do końca 2012 roku

Prace przy budowie Poznań City Center idą pełną parą. Niedawno zakończył się montaż ogromnych kratownic. Wykonawca planuje do końca roku oddać Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w stanie surowym otwartym.

Poznań Główny

Poznań City Center pnie się w górę

Fot: materiały prasowe

Stalowa, kratowa  konstrukcja to nic innego jak most,  który zawisł  nad peronami poznańskiego dworca. Jest  elementem budowanego z prefabrykatów (ok. 3 tysięcy elementów) trzykondygnacyjnego parkingu wznoszonego w sąsiedztwie nowego dworca PKP i PKS oraz centrum handlowego Poznań City Center.

Poznań City Center do końca 2013 roku

Czterema kratownicami połączono dwie części parkingu w miejscu, gdzie znajduje się tunel podziemny dla podróżnych. Nie dało się w związku z tym zbudować tu tradycyjnych fundamentów i słupów podtrzymujących  konstrukcję parkingu.  Do końca 2012 roku TriGranit planuje zakończenie budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w stanie surowym otwartym. Lada moment ruszy budowa dróg. Wiosną rozpoczną się prace wykończeniowe.

Oddanie do użytku całości, a więc nowego dworca PKS na 19 stanowisk, centrum handlowego Poznań City Center z 250 sklepami, parkingów na 1500 aut i nowego układu drogowego wokół ZCK (ok. 2,5 km) zaplanowano na IV kwartał 2013 roku. 

Autor: mjc
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 12.11.2012 16:36

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!