Architektura
ARCHITEKTURA
Zagłosuj na wybrany przez siebie projekt!

Poznań z nową toaletą publiczną

  • Komentarze

Konkurs KOŁO na toaletę publiczną w Poznaniu

Konkurs KOŁO na toaletę publiczną w Poznaniu

Na stronie konkurskolo.pl od 5 do 15 czerwca 2017 można zagłosować na wybrany przez siebie projekt budynku z toaletą publiczną w Starym Korycie Warty. Zwycięski w głosowania internautów projekt dostanie dodatkowe wyróżnienie, a jego twórcy nagrodę pieniężną.

Na tegoroczny konkurs KOŁO na projekt łazienki wpłynęło blisko 300 zgłoszeń. Są to projekty budynku z funkcją toalety w północnej części Starego Koryta Warty, położonego obok boiska sportowego przy ul. Estkowskiego w Poznaniu. Budynek ma być niezwiązany trwale z gruntem, a dodatkowe funkcje mają zachęcić mieszkańców do aktywnego korzystania z boiska. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 40 000 zł. Zwycięzców poznamy 22 czerwca 2017.

Internauci mogą wybrać projekty, które najbardziej się im podobają. Natomiast wyboru najlepszego projektu koncepcyjnego na toaletę publiczną dokona profesjonalne jury, a w nim takie nazwiska jak Robert Konieczny czy Ewa Kuryłowicz. Internetowe głosowanie przewidziano w terminie 5-15 czerwca na stronie www.konkurskolo.pl.

Partnerem konkursu jest Poznań

W marcu Miasto Poznań zorganizowało konsultacje na temat obszaru Starego Koryta Warty. Warsztaty miały dostarczyć informacji, jakie rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne byłyby satysfakcjonujące dla mieszkańców pod względem oferty rekreacyjnej, a równocześnie podkreślą tożsamość i walory tego obszaru. Raport z tych konsultacji dostępny jest na stronie konkurskolo.pl w zakładce „Materiały do pobrania” oraz na stronie Miasta Poznań. Wśród proponowanych wytycznych rozwojowych i rozwiązań doraźnych znalazły się m.in.:
· wprowadzenie elementów małej architektury o podstawowych funkcjach (miejsca do siedzenia, wypoczynku, zabawy, oświetlenie, kosze na odpady itd.), które będą jednolite stylistycznie i poprzez swój plastyczny wyraz podkreślą charakter Starego Koryta,
· wprowadzenie w sąsiedztwie boiska małego obiektu o funkcjach zaplecza sanitarnego i rekreacyjno-sportowego.

I w taką konwencję w ramach konkursu KOłO ma się wpisać również budynek z funkcją toalety publicznej. Przy okazji przypomnijmy, że konkurs KOŁO na publiczne toalety w całej Polsce trwa już od kilkunastu lat, czego efektem są m.in. obiekty w Warszawie, Krakowie czy Kazimierzu Dolnym.

Zobacz spot konkursowy: https://youtu.be/7pgAfyqj0Qg

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 1.06.2017 14:41
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.