Architektura
ARCHITEKTURA

Pracownia architektoniczna MVRDV – spotkanie w Warszawie

  • Komentarze

Wnętrze hali targowej pokryte jest artystyczną grafiką nazwaną „Rogiem obfitości”. Hybrydowa architektura współczesna od MVRDV – ogromny targ otoczony apartamentami

Wnętrze hali targowej pokryte jest artystyczną grafiką nazwaną „Rogiem obfitości”. Hybrydowa architektura współczesna od MVRDV – ogromny targ otoczony apartamentami

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zaprasza na spotkanie ze współczesną architekturą. Wykład Nathalie de Vries z pracowni MVRDV odbędzie się 26 marca w warszawskim Wola Center

Nathalie de Vries jest wraz z Winy Maasem i Jacobem van Rijs założycielką znanej holenderskiej pracowni architektonicznej MVRDV. Współczesna architektura proponowana przez biuro jest śmiała i niekonwencjonalna, osadzona w doświadczeniach Rema Koolhaasa.

Do najbardziej znanych realizacji działającego od 1993 roku biura należą pawilon holenderski na wystawie Expo 2000 w Hannoverze (2000) i Market Hall w Rotterdamie (2004-2014).

Spotkanie z Nathalie de Vries odbędzie się 26 marca w warszawskim budynku Wola Center, zaprojektowanym przez biuro architektoniczne APA Kuryłowicz & Associates. Wstęp na zorganizowany przez fundację im. Stefana Kuryłowicza wykład jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie (www.fundacja-sk.pl).

Wydarzenie jest kolejnym z corocznych spotkań upamiętniających rocznicę urodzin patrona fundacji, Stefana Kuryłowicza, znanego architekta i urbanisty. Fundacja działa od przeszło trzech lat. Stawia sobie za cel wspieranie rozwoju młodych architektów. Środkami prowadzącymi do tego celu są m.in. organizacja konkursów i spotkań z twórcami architektury współczesnej.

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Data publikacji: 13.02.2015 12:52
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.