archirama.pl

Pracownia architektoniczna MVRDV – spotkanie w Warszawie

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zaprasza na spotkanie ze współczesną architekturą. Wykład Nathalie de Vries z pracowni MVRDV odbędzie się 26 marca w warszawskim Wola Center

Wnętrze hali targowej pokryte jest artystyczną grafiką nazwaną „Rogiem obfitości”. Hybrydowa architektura współczesna od MVRDV – ogromny targ otoczony apartamentami

Wnętrze hali targowej pokryte jest artystyczną grafiką nazwaną „Rogiem obfitości”. Hybrydowa architektura współczesna od MVRDV – ogromny targ otoczony apartamentami

Nathalie de Vries jest wraz z Winy Maasem i Jacobem van Rijs założycielką znanej holenderskiej pracowni architektonicznej MVRDV. Współczesna architektura proponowana przez biuro jest śmiała i niekonwencjonalna, osadzona w doświadczeniach Rema Koolhaasa.

Do najbardziej znanych realizacji działającego od 1993 roku biura należą pawilon holenderski na wystawie Expo 2000 w Hannoverze (2000) i Market Hall w Rotterdamie (2004-2014).

Spotkanie z Nathalie de Vries odbędzie się 26 marca w warszawskim budynku Wola Center, zaprojektowanym przez biuro architektoniczne APA Kuryłowicz & Associates. Wstęp na zorganizowany przez fundację im. Stefana Kuryłowicza wykład jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie (www.fundacja-sk.pl).

Wydarzenie jest kolejnym z corocznych spotkań upamiętniających rocznicę urodzin patrona fundacji, Stefana Kuryłowicza, znanego architekta i urbanisty. Fundacja działa od przeszło trzech lat. Stawia sobie za cel wspieranie rozwoju młodych architektów. Środkami prowadzącymi do tego celu są m.in. organizacja konkursów i spotkań z twórcami architektury współczesnej.

Autor: KZ
Data publikacji: 13.02.2015 12:52

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!