archirama.pl

Projekt domu chmury, czyli jak przebudować stary dom [ZDJĘCIA]

Szukasz pomysłu jak odnowić i przebudować stary dom? Inspirację możesz znaleźć w Australii. Zobacz projekt tamtejszych architektów, którzy przerobili stuletni dom budując oryginalną przybudówkę. Dom chmura to projekt, który zdecydowanie się wyróżnia wśród innych projektów. Stary dom - jak go przebudować. Dom w kształcie chmury. Projekt domu chmury to dzieło architektów z australijskiej pracowni McBride Charles Ryan. 

Dom chmura. Pomysł na dom 13

ARCHITEKTURA ŚWIATA. Szukasz inspiracji dla projektu domu? Zobacz nieregularne linie domu chmury zaprojektowanego przez australijskich architektów.

Fot: John Gollings

Projekt domu chmury to dzieło architektów z australijskiej pracowni McBride Charles Ryan. Architekci poddali renowacji i przebudowie blisko stuletni tradycyjny dom. Swój projekt podzieli na trzy odrębne części. Frontowa elewacja domu, od strony ulicy, została tak zaprojektowana, aby nawiązywać do architektury dominującej w najbliższej okolicy domu. Przestrzeń wewnątrz domu, w przeważającej mierze biała, została symbolicznie połączona za pomocą kwitowego dywanu.

Jak wykonano ten projekt? Co znajduje się we wnętrznu domu?

Wnętrza domu łączy specjalnie zaprojektowana kuchnia. Ostatnim elementem składowym domu jest „chmura”. Chmura, czyli dobudówka, to miejsce, które spaja całość i samo jest dodatkowym pomieszczeniem.  To właśnie dobudówka, dodany element, który stanowi o wyjątkowym charakterze tego domu. Chmura to miejsce gdzie rodzina i przyjaciele mogą jeść i bawić się.

 

Projekt: Rob McBride, Debbie-Lyn Ryan, Marie Chen, Cathryn Panettieri, Ben Inman, Gabriella Muto 

Powierzchnia: 220 m2
Powierzchnia dobudówki: 70 m2
Lokalizacja: Australia

>>Więcej projektów pracowni znajdziesz tu www.mcbridecharlesryan.com.au

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: John Gollings
Data publikacji: 25.07.2012 16:21

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!