archirama.pl

PROJEKT SPALARNI W KRAKOWIE. SPALARNIA Z NOWOCZESNĄ ARCHITEKTURĄ

Spalarnia odpadów w Krakowie

Spalarnia odpadów w Krakowie. Będzie połączona z Centrum Edukacji Ekologicznej

Fot: materiały prasowe

Spalarnia śmieci w Krakowie będzie łączyła w sobie funkcję utylizacji odpadów z funkcją edukacyjną. Dla zwiedzających ma zostać udostępniona linia produkcyjna spalarni. Projekt spalarni to dzieło Michała Tellera, Bogusława Wowrzeczki i Filipa Łapińskiego z pracowni Manufaktura nr 1. Podstawową funkcją spalarni jest oczywiście utylizacja odpadów. Architekci zadbali o to, aby projekt był możliwie najbardziej przyjazny środowisku.

SPALARNIA ODPADÓW POŁĄCZONA Z CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

Proces spalania śmieci ma pozwalać na pozyskiwanie ciepła oraz prądu. Projekt jest nie tylko ekologiczny, ale ciekawy z punktu widzenia architektury. Nieregularna bryła budynku sprawia wrażenie falujących łąk. Elewacja utrzymana jest w żywych kolorach – zielonym i czerwonym. Cały budynek spalarni sprawia wrażenie jakby był zatopiony w otaczającej go zieleni. Przy spalarni odpadów w Krakowie powstanie centrum edukacji ekologicznej.

>>W Krakowie Płaszowie powstanie port nad Wisłą?

Projekt: pracownia Manufaktura nr 1
Zakończenie inwestycji 2015

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 11.09.2012 14:29

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!