Architektura
ARCHITEKTURA
Dom kultury. Dom kultury AGORA Wrocław

Projekt wrocławskiego domu kultury AGORA z szansą na nagrodę ECOLA

  • Komentarze

Centrum Kultury AGORA

Budynek Centrum Kultury AGORA z Wrocławia został nominowany do nagrody ECOLA

Fot: ASPA Pracownia Architektoniczna

Wrocławskie Centrum Kultury AGORA i Centrum Informacyjno - Biblioteczne projektu pracowni architektonicznej ASPA zostało nominowane do prestiżowego tytułu ECOLA.

Jak donosi „Gazeta Wyborcza Wrocław” Centrum Kultury AGORA i Centrum Informacyjno – Biblioteczne, ma szansę zdobyć prestiżowy tytuł European Conference of Leading Architectures. Autorami projektu są architekci Maciej Szarapo, Łukasz Komar, Mikołaj Smoleński i Aleksander Szarapo z Wrocławia.

>>Zobacz Dworzec Wrocław Główny. Pawilon Południowy pełen miedzi 

Jak podaje gazeta, budynek powstał w miejscu pozostałości po dawnym przedszkolu. Architekci wkomponowali nową bryłę budynku w dawną, nieukończoną inwestycję. Architektura Centrum Kultury AGORA czerpie inspiracje z architektury skandynawskiej. Projektanci starali się zachować otwartą przestrzeń publiczną obiektu zachęcającą mieszkańców do odwiedzenia domu kultury.

Centrum Kultury AGORA zostało wybudowane w 2009 roku. Budynek liczy blisko 3 tys. metrów kwadratowych. Jego walory architektoniczne doceniło już jury konkursu „Piękny Wrocław”, przyznając projektowi III nagrodę. Teraz powalczy o nagrodę ECOLA, która przyznawana jest co dwa lata. W tym roku do konkursu stanęło 150 projektów z całej Europy.

>>Lotnisko Wrocław: Nowy terminal lotniska we Wrocławiu już dział

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: ASPA Pracownia Architektoniczna
Data publikacji: 4.04.2012 12:35
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.