Architektura
ARCHITEKTURA
Dom. Domy modułowe

Projekty domów: Zyskać przestrzeń domu za małą cenę

 • Komentarze

Dom modułowy

Projekt modułowego domu ARTHAUSS160

Fot: arthauss.pl
 • Dom modułowy
 • Projekt modułowego domu ARTHAUSS160

 Projekt modułowego domu ARTHAUSS160 ma łączyć prostą estetykę, energooszczędność i dużą przestrzeń. Do tego, to projekt domu, który ma być tani.

162 – metrowa powierzchnia domu energooszczędnego ART. 160 Modern stwarza możliwości do zagospodarowania sporej przestrzeni w wygodny dla wszystkich domowników sposób. Funkcjonalne rozmieszczenie aż 14 pomieszczeń na jednej kondygnacji umożliwia komfortowe warunki do zapewnienia zarówno prywatności, jak i miejsc, które zgromadzą wszystkich mieszkańców np. podczas wspólnego posiłku w obszernej jadalni lub odpoczynku w pokoju dziennym.

>>Modernizacja domu kostki. Przebuduj dom rodem z PRL na nowoczesny

Zaletą domu ART.160 Modern jest także wydzielenie w projekcie dwóch odrębnych łazienek i jednej toalety. Jest to rozwiązanie niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku dużej rodziny, która rozpoczyna dzień mniej więcej o tej samej porze. Z pewnością wygodną opcją są też dwie garderoby, które umożliwiają zachowanie porządku i swobodny dostęp do rzeczy wszystkim domownikom. Pionowy rozkład ART. 160 Modern z pewnością sprawdzi się też w przypadku rodzin z małymi dziećmi lub starszymi osobami. Brak schodów zarówno ogranicza ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji, jak i zapewnia szybszą komunikację w poziomie.

Argumentem nie bez znaczenia jest także mniejsze, niż w przypadku domów piętrowych, zacienienie ogrodu otaczającego budynek parterowy. ArtHause ma być inteligentnym domem energooszczędny, który zapewniając pełny komfort użytkowania umożliwia zmniejszenie rachunków za zużycie energii nawet o 80 proc. Tak przynajmniej wynika z założeń projektantów. W połączeniu z zastosowaniem instalacji energooszczędnych, takich jak wentylacja z rekuperacją, panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła czy turbiny wiatrowe możliwe jest pasywne pozyskiwanie energii z otoczenia i gromadzenie jej wewnątrz konstrukcji domu.

Każde z tych rozwiązań zapewnia optymalne, a przede wszystkim darmowe, korzystanie z odnawialnej energii. Co istotne, domy ArtHauss niemal w całości powstają w technologiach umożliwiających wykonywania prac montażowych niezależnie od pory roku i pogody. Modułowa konstrukcja domu sprawia, że zarówno przebudowa, jak i późniejsze modernizacje budynku są niezwykle łatwe. Projektanci twierdzą, że dom można zbudować w jeden miesiąc, a jego podstawowy koszt to 350 tys.

>>Domy i przedszkola z kontenerów. Konkurencja dla klasycznych projektów?

przeczytaj rowniez
 • Mieszkanie Plus w Jarocinie
  Mieszkanie Plus w Jarocinie

  Budowa pilotażowego osiedla w programie Mieszkanie Plus ma ruszyć w Jarocinie jeszcze w 2016 roku. Domy z zewnętrzną klatką schodową mają być tanie w utrzymaniu, planowana wysokość czynszu to ok. 10 zł  więcej

 • Budowa Akademii Muzycznej w Bydgoszczy wstrzymana?
  Budowa Akademii Muzycznej w Bydgoszczy wstrzymana?

  Wyniki konkursu architektonicznego na projekt nowej bryły Akademii Muzycznej w Bydgoszczy zostały zakwestionowane. Projekt pracowni Plus 3 Architekci może nie doczekać się realizacji  więcej

 • 50 domów z prefabrykatów
  50 domów z prefabrykatów

  Małe, tanie domy, luksusowe wille, domy na wodzie – wszystkie można zbudować z prefabrykatów, przekonują autorzy albumu Prefab Architecture więcej

 • Dom energooszczędny Simple House
  Dom energooszczędny Simple House

  Simple House to dostępny w różnych wariantach projekt domu energooszczędnego z drewna i betonu, zaprojektowany przez Jakuba Szczęsnego. Pierwszy modułowy budynek został oddany do użytku w Konstancinie-Jeziornej więcej

Autor: ArtHause
Zdjęcia: arthauss.pl
Data publikacji: 25.04.2012 14:15
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.