archirama.pl

Przebudowa gdańskiego centrum. Jak zmieni się Gdańsk?

Za osiem lat centrum Gdańska będzie zupełnie nie do poznania. Przebudowane zostaną Targi Rakowy i Sienny, powstanie nowa stacja SKM. Zmieni się krajobraz architektoniczny Gdańska.

Hotel Hilton w Gdańsku
Fot: Wojciech Kryński

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Gdańsk” w ciągu kilku najbliższych lat centrum Gdańska zmieni się nie do poznania. Wszystko za sprawą inwestycji wartych bagatela 800 mln złotych. Za dwa lata ma powstać nowy przystanek SKM. Za osiem lat zmienić się mają Targi Rakowy i Sienny oraz ma powstać „Forum Radunia”.

>>Google Street View pokazuje nasze miasta. Zobacz Polskę oczami Street View

„Forum Radunia” będzie kompleksem biurowo handlowym liczącym łącznie ponad 55 tys. metrów kwadratowych. Będą sklepy, galerie handlowe biura i podziemna ulica. Kompleks ma ruszyć w 2020 roku. Za rok mają ruszyć pierwsze prace budowlane. Stacja Gdańsk Śródmieście może powstać już w 2014 roku, a do 2016 roku ruszą sklepy w galerii.

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: Wojciech Kryński
Data publikacji: 30.04.2012 11:33

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!