Architektura
ARCHITEKTURA
Przestrzeń publiczna

Przestrzeń publiczna w Warszawie doceniona w międzynarodowym konkursie

 • Komentarze

Pawilony Art Walk

Pawilony Art Walk w Warszawie to futurystyczna rzeźba, w której można obcować ze sztuką

Fot: Informacja prasowa - Partner of Promotion
 • Pawilony Art Walk
 • Pawilony Art Walk
 • Pawilony Art Walk
 • Pawilony Art Walk
 • Pawilony Art Walk

Art Walk to nietuzinkowy pomysł na organizację przestrzeni publicznej. Znajdujące się na pl. Europejskim pawilony, wygrały w konkursie Best of Year Awards. Jest to kolejne wyróżnienie dla projektu architekta Przemysława Mac Stopy z pracowni Massive Design.

Art Walk to przestrzeń wystawowa zaprojektowana specjalnie z myślą o kulturze i sztuce. Plenerowa galeria funkcjonuje w północnej części placu Europejskiego – przestrzeni publicznej stworzonej przez inwestora Warsaw Spire, firmę Ghelamco Poland, na obszarze dawniej zamkniętego, poprzemysłowego kwartału ulic na warszawskiej Woli. Dzięki niej zarówno pracownicy okolicznych biurowców, jak i mieszkańcy Warszawy mogą o każdej porze obcować ze sztuką tworzoną przez polskich artystów i designerów.

Pawilony Art Walk z główną nagrodą w kategorii przestrzeń publiczna

Futurystyczna architektura i oryginalne rozwiązania projektowe kulturalno-wystawowej przestrzeni Art Walk na placu Europejskim w Warszawie zostały docenione również za oceanem. Autor projektu, światowej renomy polski architekt Przemysław Mac Stopa z pracowni Massive Design, otrzymał zwycięską nagrodę w międzynarodowym konkursie Best of Year 2016 w kategorii Outdoor Space. Gala konkursowa odbyła się 1 grudnia w Nowym Jorku.

Nagroda w konkursie Best of Year to kolejna z wielu prestiżowych nagród, które Przemysław Mac Stopa i Massive Design zdobyli w ostatnich latach. Międzynarodowy konkurs Best of Year Awards organizowany jest przez prestiżowy amerykański magazyn Interior Design, jeden z czołowych tytułów designerskich na świecie. Co roku, od 11 lat, jego organizatorzy nagradzają najlepsze na świecie projekty w kategoriach wzornictwa, architektury i przestrzeni publicznych. Nagroda w tym konkursie uznawana jest za miarę doskonałości w dziedzinie designu.

Przestrzeń publiczna w Warszawie zmienia się na lepsze

Wygrana w prestiżowym konkursie to sygnał, że coś zmienia się w warszawskiej, ale również w polskiej przestrzeni publicznej. Skwery z tradycyjnymi ławkami ustępują miejsca nowoczesnym pawilonom wystawienniczym, czy przestrzeniom do aktywnego spędzania czasu. Można zaryzykować stweirdzenie, że pawilony Art Walk to przestrzeń, jakich w miastach chemy więcej. A czy jest coś, czego brakuje Wam w polskich przestrzeniach publicznych? Co można zrobić, aby nasze otoczenie było przyjazne dla każdego i pozwoliło interaktywnie spędzić wolny czas?

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: Informacja prasowa - Partner of Promotion
Data publikacji: 6.12.2016 13:05
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.