Architektura
ARCHITEKTURA
Rekrutacja na architekturę

Rekrutacja na architekturę. Jak dostać się na studia II stopnia? Rekrutacja trwa

 • Komentarze

Studia na architekturze

Studia na architekturze

Fot: Photos.com

Luty to czas rekrutacji na studia II stopnia na kierunku architektura i urbanistyka. Podsumowaliśmy wymagania rekrutacyjne i terminy składania dokumentów na niektórych politechnikach w Polsce. Sprawdźcie, czy jeszcze macie szansę dostać się na studia!

Na niektórych uczelniach wyższych rekrutacja na studia II stopnia, na kierunku architektura i urbanistyka już trwa. Dla składających tam dokumenty przypominamy o najważniejszych terminach i zasadach rekrutacji. Jednak niektóre uczelnie dopiero zaczynają zapisy na architekturę. Zobaczcie, gdzie jeszcze można kandydować na architekturę!

Rekrutacja na Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska kandydatom na II stopnień architektury, może zaoferować tylko 12 miejsc na studiach prowadzonym w trybie niestacjonarnym. 1 lutego zakończyła się możliwość rejestracji na egzamin przeprowadzany na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Startującym w rekrutacji przypominamy jak wygląda egzamin oraz w jakich terminach się odbywa. 5 lutego odbędzie się pierwsza część egzaminy. Od godziny 10:00 kandydaci będą musieli odpowiedzieć pisemnie na 4 spośród 5 pytań zadanych w wylosowanym przez kandydata zestawie. Po 20 minutach kandydaci zakończą egzamin aby 6 lutego zmierzyć się z kolejnym etapem rekrutacji. Na drugi dzień egzaminów przygotowano dla kandydatów zadanie ujawniające zdolności komponowania przestrzeni. Wykorzystując przygotowane przez komisję materiały kandydat musi własnoręcznie narysować zadany projekt trzymając się odpowiedniej skali. Ma na to aż, a może tylko, 180 minut. To nie koniec rekrutacji na WAPW. Ostatnim etapem rekrutacji jest ocena złożonych przez kandydata dokumentów, w tym porfolio. Za każdy etap kandydat może otrzymać 100 punktów.

>> Zobacz ile zarabia architekt! 

Rekrutacja na Politechnice Krakowskiej

Czas na przygotowanie się do rekrutacji mają jeszcze kandydaci startujący na Wydział Architektury na Politechnice Krakowskiej, gdyż rejestracja kandydatów rozpoczyna się dopiero 8 lutego, a kończy 13 lutego. Dla studentów I stopnia studiujących na architekturze na PK kryterium rekrutacyjnym są: ocena z dyplomu, którą przelicza się na punkty i to decyduje o umieszczeniu kandydata na liście rankingowej. Trochę trudniej maja absolwenci architektury z innych uczelni niż WA PK. Dla tych przewidziano następujące kryteria: wniesienie opłaty rekrutacyjnej, złożenie następujących oraz dokumentów: dyplomu ukończenia studiów I stopnia oraz portfolio, które ma zawierać pracę dyplomową, wszystkie prace konkursowe oraz kilka rysunków odręcznych. Łączna ocena z portfolio pozwoli uzyskać kandydatowi odpowiednią pozycję na liście rankingowej. Jednak aby zostać wziętym pod uwagę i wylądować na tej liście musimy mieć ocenę z portfolio minimum 3,0. 

Rekrutacja na Politechnice Poznańskiej

Do 8 lutego mogą rejestrować się kandydaci na architekturę na Politechnice Poznańskiej. Więc jest jeszcze czas aby zgromadzić odpowiednio złożone porfolio i przygotować się zarówno psychicznie jak i merytorycznie na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się w dniach 14 – 15 lutego. Na rozmowę należy również zabrać kopię swojej pracy dyplomowej.

przeczytaj rowniez
 • Alpejski kryształ
  Alpejski kryształ

  Nowe schronisko Monte Rosa w szwajcarskich Alpach to nie byle gratka dla miłośników narciarstwa skiturowego, ale też architektury. Powstało na wysokości 2883 metrów, u podnóża szczytu Dufour. więcej

 • Mistrzowie fotografii architektury: Balthasar Burkhard
  Mistrzowie fotografii architektury: Balthasar Burkhard

  Balthasar Burkhard słynie z czarnobiałych, wielkoformatowych serii fotograficznych. więcej

 • Mistrzowie fotografii architektury: Vera Lutter
  Mistrzowie fotografii architektury: Vera Lutter

  Vera Lutter jest znana ze swych monumentalnych, czarnobiałych fotografii przestrzeni miejskich. Jej zdjęcia to negatywy, powstające w przekształconych w camera obscura pomieszczeniach. Odrealnione obrazy miast, tworzone przez artystkę, są rozpoznawalne na całym świecie więcej

 • ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2000
  ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2000

  Celem konkursu jest promocja najlepszej architektury miejskiej, zrealizowanej w okresie Trzeciej Rzeczypospolitej oraz pobudzenie wrażliwości społecznej na kształt naszego otoczenia. więcej

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Photos.com
Data publikacji: 5.02.2013 19:34
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.