Architektura
ARCHITEKTURA
Studia architektura i urbanistyka – rekrutacja 2013 / 2014

Rekrutacja architektura. Studia architektura 2013. Rekrutacja na studia architektura. Przedstawiamy kolejne uczelnie, na których trwa rekrutacja na studia architektura i urbanistyka!

  • Komentarze

Studia na architekturze

Studia na architekturze

Fot: Photos.com

Rekrutacja architektura. Ciągle trwa rekrutacja 2013/2014 na studia architektura i urbanistyka. Dlatego przedstawiamy kolejne polskie uczelnie, które prowadzą rekrutację na ten kierunek. Jeszcze możecie się zarejestrować i przystąpić do egzaminu wstępnego!

Rekrutacja architektura. Przedstawiamy zasady i terminy rekrutacji na studia architektura na Politechnikach: Gdańskiej, Łódzkiej, Białostockiej oraz na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie!

Studia architektura i urbanistyka na Politechnice Gdańskiej

Rekrutacja architektura. 6 maja ruszyła internetowa rejestracja na studia I stopnia na kierunek architektura i urbanistyka na Politechnice Gdańskiej. Uczelnia oferuje studia tylko w trybie stacjonarnym, trwającym 7 semestrów. Limit miejsc wynosi 180. Jak na każde studia architektura i urbanistyka na Politechnice Gdańskiej także obowiązuje egzamin wstępny sprawdzający nasze predyspozycje do zawodu architekta.

Test predyspozycji do podjęcia studiów odbędzie się w dniach 13,14 i 15 czerwca. Składa się on z pierwszej części, która sprawdza nasze przygotowanie z rysunku i wyobraźni. Kolejną częścią jest test sprawdzający naszą wyobraźnię, logiczne myślenie, pomysłowość i wiedzę.

Politechnika Łódzka - studia architektura i urbanistyka

Rekrutacja architektura. Rekrutacja na kierunek architektura i urbanistyka na Politechnice Łódzkiej, rozpocznie się 27 maja. Od tego dnia do 12 lipca (do godziny 15:00) należy złożyć dokumenty w Sekcji Rekrutacji Politechniki Łódzkiej na ul. Radwańskiej 29 w budynku A13.

Uczelnia oferuje kandydatom, w ramach kierunku architektura i urbanistyka dwie specjalizacje: architektura i urbanistyka lub architektura wnętrz. Dodatkowo utworzono także studia I stopnia, także w języku angielskim – architecture engineering. Aby dostać się na studia architektura i urbanistyka na Politechnice Łódzkiej trzeba przystąpić do egzaminu z uzdolnień plastycznych, który odbędzie się w środę 17 lipca.

Rekrutacja architektura. Egzamin z rysunku musi być wykonany ołówkiem. Cały sprawdzian trwa 5 godzin, podczas, których musimy narysować z wyobraźni dwie prace na zadany temat. Jedna z prac wykonana zostanie na arkuszu 50 x 70, druga na arkuszu 35 x 50. Aby móc uczestniczyć w dalszej rekrutacji, z obu rysunków musimy uzyskać minimum połowę punktów, czyli 250/500. W zeszłym roku kandydaci mieli narysować stare miasto portowe na większym arkuszu i temat „w karczmie” na mniejszym arkuszu.

Dodatkowo komisja rekrutacyjna bierze pod uwagę wyniki z egzaminu maturalnego z przedmiotów: matematyka, język obcy. Jednak jeżeli nie zdawaliśmy na przykład matematyki, nie wyklucza nas to z rekrutacji – po prostu uzyskujemy 0 punktów. Wyniki rekrutacji będą znane 23 lipca.

Rekrutacja 2013 na studia architektura i urbanistyka na Politechnice Białostockiej

Rekrutacja architektura. Internetowa rejestracja kandydatów na studia architektura i urbanistyka na Politechnice Białostockiej rozpoczyna się 10 maja i trwa do 21 czerwca. Oczywiście kandydat musi przystąpić do egzaminu z rysunku, który składa się z dwóch zadań, oba przeprowadzone będą 1 lipca. Zadanie 1 z rysunku sprawdza umiejętność postrzegania i odwzorowania danej przestrzeni oraz jej zdolności przekształcania i komponowania. Rysunek rozpocznie się o godzinie 9:00. Zadanie drugie ma z kolei sprawdzić wrażliwość estetyczną i zaczniemy je od godziny 15:00. każdy rysunek trwa 150 minut i aby zaliczyć ten etap rekrutacji musimy łącznie zdobyć minimum 50 punktów z 200. Obie prace muszą być wykonane ołówkiem.

>> Zobacz zasady rekrutacji na kierunek architektura i urbanistyka na pozostałych uczelniach!

Rekrutacja architektura. Przedmioty maturalne też są brane pod uwagę w rekrutacji na studia architektura i urbanistyka na Politechnice Białostockiej. Komisja rekrutacyjna odpowiednio wylicza punkty z przedmiotów: matematyka, język obcy oraz wynik z jednego z przedmiotów: język polski, fizyka, geografia, historia lub historia sztuki. 10 lipca opublikowane zostaną wyniki pierwszej tury rekrutacji.

Studia architektura i urbanistyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecienie

Rekrutacja architektura. ZUT w Szczecinie przygotował dla kandydatów na studia architektura i urbanistyka miejsca na studia stacjonarne oraz niestacjonarne. W Szczecinie kandydat na studia architektura i urbanistyka przystępuje do egzaminu z rysunku, składającego się z trzech części. Wszystkie zaplanowano na 20 i 21 czerwca. Wcześniej kandydat musi się zarejestrować w systemie internetowym w dniach od 24 maja do 18 czerwca.

20 czerwca to pierwszy dzień sprawdzianu z rysunku. Pierwsza część egzaminu z rysunku to rysunek z natury. Wykonany musi być w odpowiedniej technice. Mamy tu do wyboru miękki ołówek, czarna kredka, piórko lub pędzel przy użyciu czarnego tuszu. Wszystkie przybory musi przynieść kandydat. Rysunek wykonany będzie na jasnym papierze pakowym o wymiarach 50 x70. Zadanie składa się z dwóch części, a każda trwa 120 minut.

>> Jak zdać egzamin z rysunku na studia architektura i urbanistyka!

Drugi rysunek sprawdzi nasze zdolności z modelowania i komponowania w przestrzeni. Techniki do wyboru spośród tych dostępnych w rysunku pierwszym. Ten rysunek wykonamy na białym papierze o wymiarach 29,7 x 42 (A3). Rysunek musimy narysować w ciągu 60 minut.

Trzecia część sprawdzianu odbędzie się 21 czerwca i sprawdzi wyobraźnię przestrzenna kandydata w zakresie rysunku i modelowania. Na wykonanie pracy kandydat ma aż 240 minut (bez przerwy). Wyniki z egzaminu z rysunku zostaną ogłoszone 26 czerwca. Przedmiotem maturalnym, który brany jest pod uwagę w rekrutacji na studia architektura i urbanistyka jest matematyka.

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Photos.com
Data publikacji: 19.06.2013 11:43
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.