Architektura
ARCHITEKTURA
Studia architektura i urbanistyka – rekrutacja 2013 / 2014

Rekrutacja architektura. Studia architektura 2013. Rekrutacja na studia architektura. Przedstawiamy kolejne uczelnie, na których trwa rekrutacja na studia architektura i urbanistyka!

  • Komentarze

Studia na architekturze

Studia na architekturze

Fot: Photos.com

Rekrutacja architektura. Ciągle trwa rekrutacja 2013/2014 na studia architektura i urbanistyka. Dlatego przedstawiamy kolejne polskie uczelnie, które prowadzą rekrutację na ten kierunek. Jeszcze możecie się zarejestrować i przystąpić do egzaminu wstępnego!

Rekrutacja architektura. Przedstawiamy zasady i terminy rekrutacji na studia architektura na Politechnikach: Gdańskiej, Łódzkiej, Białostockiej oraz na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie!

Studia architektura i urbanistyka na Politechnice Gdańskiej

Rekrutacja architektura. 6 maja ruszyła internetowa rejestracja na studia I stopnia na kierunek architektura i urbanistyka na Politechnice Gdańskiej. Uczelnia oferuje studia tylko w trybie stacjonarnym, trwającym 7 semestrów. Limit miejsc wynosi 180. Jak na każde studia architektura i urbanistyka na Politechnice Gdańskiej także obowiązuje egzamin wstępny sprawdzający nasze predyspozycje do zawodu architekta.

Test predyspozycji do podjęcia studiów odbędzie się w dniach 13,14 i 15 czerwca. Składa się on z pierwszej części, która sprawdza nasze przygotowanie z rysunku i wyobraźni. Kolejną częścią jest test sprawdzający naszą wyobraźnię, logiczne myślenie, pomysłowość i wiedzę.

Politechnika Łódzka - studia architektura i urbanistyka

Rekrutacja architektura. Rekrutacja na kierunek architektura i urbanistyka na Politechnice Łódzkiej, rozpocznie się 27 maja. Od tego dnia do 12 lipca (do godziny 15:00) należy złożyć dokumenty w Sekcji Rekrutacji Politechniki Łódzkiej na ul. Radwańskiej 29 w budynku A13.

Uczelnia oferuje kandydatom, w ramach kierunku architektura i urbanistyka dwie specjalizacje: architektura i urbanistyka lub architektura wnętrz. Dodatkowo utworzono także studia I stopnia, także w języku angielskim – architecture engineering. Aby dostać się na studia architektura i urbanistyka na Politechnice Łódzkiej trzeba przystąpić do egzaminu z uzdolnień plastycznych, który odbędzie się w środę 17 lipca.

Rekrutacja architektura. Egzamin z rysunku musi być wykonany ołówkiem. Cały sprawdzian trwa 5 godzin, podczas, których musimy narysować z wyobraźni dwie prace na zadany temat. Jedna z prac wykonana zostanie na arkuszu 50 x 70, druga na arkuszu 35 x 50. Aby móc uczestniczyć w dalszej rekrutacji, z obu rysunków musimy uzyskać minimum połowę punktów, czyli 250/500. W zeszłym roku kandydaci mieli narysować stare miasto portowe na większym arkuszu i temat „w karczmie” na mniejszym arkuszu.

Dodatkowo komisja rekrutacyjna bierze pod uwagę wyniki z egzaminu maturalnego z przedmiotów: matematyka, język obcy. Jednak jeżeli nie zdawaliśmy na przykład matematyki, nie wyklucza nas to z rekrutacji – po prostu uzyskujemy 0 punktów. Wyniki rekrutacji będą znane 23 lipca.

Rekrutacja 2013 na studia architektura i urbanistyka na Politechnice Białostockiej

Rekrutacja architektura. Internetowa rejestracja kandydatów na studia architektura i urbanistyka na Politechnice Białostockiej rozpoczyna się 10 maja i trwa do 21 czerwca. Oczywiście kandydat musi przystąpić do egzaminu z rysunku, który składa się z dwóch zadań, oba przeprowadzone będą 1 lipca. Zadanie 1 z rysunku sprawdza umiejętność postrzegania i odwzorowania danej przestrzeni oraz jej zdolności przekształcania i komponowania. Rysunek rozpocznie się o godzinie 9:00. Zadanie drugie ma z kolei sprawdzić wrażliwość estetyczną i zaczniemy je od godziny 15:00. każdy rysunek trwa 150 minut i aby zaliczyć ten etap rekrutacji musimy łącznie zdobyć minimum 50 punktów z 200. Obie prace muszą być wykonane ołówkiem.

>> Zobacz zasady rekrutacji na kierunek architektura i urbanistyka na pozostałych uczelniach!

Rekrutacja architektura. Przedmioty maturalne też są brane pod uwagę w rekrutacji na studia architektura i urbanistyka na Politechnice Białostockiej. Komisja rekrutacyjna odpowiednio wylicza punkty z przedmiotów: matematyka, język obcy oraz wynik z jednego z przedmiotów: język polski, fizyka, geografia, historia lub historia sztuki. 10 lipca opublikowane zostaną wyniki pierwszej tury rekrutacji.

Studia architektura i urbanistyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecienie

Rekrutacja architektura. ZUT w Szczecinie przygotował dla kandydatów na studia architektura i urbanistyka miejsca na studia stacjonarne oraz niestacjonarne. W Szczecinie kandydat na studia architektura i urbanistyka przystępuje do egzaminu z rysunku, składającego się z trzech części. Wszystkie zaplanowano na 20 i 21 czerwca. Wcześniej kandydat musi się zarejestrować w systemie internetowym w dniach od 24 maja do 18 czerwca.

20 czerwca to pierwszy dzień sprawdzianu z rysunku. Pierwsza część egzaminu z rysunku to rysunek z natury. Wykonany musi być w odpowiedniej technice. Mamy tu do wyboru miękki ołówek, czarna kredka, piórko lub pędzel przy użyciu czarnego tuszu. Wszystkie przybory musi przynieść kandydat. Rysunek wykonany będzie na jasnym papierze pakowym o wymiarach 50 x70. Zadanie składa się z dwóch części, a każda trwa 120 minut.

>> Jak zdać egzamin z rysunku na studia architektura i urbanistyka!

Drugi rysunek sprawdzi nasze zdolności z modelowania i komponowania w przestrzeni. Techniki do wyboru spośród tych dostępnych w rysunku pierwszym. Ten rysunek wykonamy na białym papierze o wymiarach 29,7 x 42 (A3). Rysunek musimy narysować w ciągu 60 minut.

Trzecia część sprawdzianu odbędzie się 21 czerwca i sprawdzi wyobraźnię przestrzenna kandydata w zakresie rysunku i modelowania. Na wykonanie pracy kandydat ma aż 240 minut (bez przerwy). Wyniki z egzaminu z rysunku zostaną ogłoszone 26 czerwca. Przedmiotem maturalnym, który brany jest pod uwagę w rekrutacji na studia architektura i urbanistyka jest matematyka.

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Photos.com
Data publikacji: 19.06.2013 11:43
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.