archirama.pl

Rekrutacja na studia architektura i urbanistyka. Gdzie jeszcze trwa rekrutacja.

Rekrutacja na studia architektura i urbanistyka w większości uczelni państwowych już została zakończona. Sprawdźcie gdzie jeszcze jest szansa na studiowanie tego kierunku

Studia 2013. Architektura wnętrz - rekrutacja 2013

Studia 2013. Architektura wnętrz - rekrutacja 2013

Fot: Photos.com

Rekrutacja na studia architektura i urbanistyka  na większości uczelni Państwowych została już zakończona. Obecnie trwają egzaminy bądź ogłaszane są wyniki rekrutacji na studia architektura i urbanistyka. Osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na studia mogą jeszcze wziąć udział w rekrutacji na kierunku architektura i urbanistyka na Politechnice Łódzkiej.

Politechnika Łódzka - rekrutacja na studia

Rekrutacja na studia architektura i urbanistyka na Politechnice Łódzkiej rozpoczęła się 27 maja, ale traw do 12 lipca (do godziny 15:00). Do tej godziny należy złożyć wszystkie dokumenty w Sekcji Rekrutacji Politechniki Łódzkiej na ul. Radwańskiej 29 w budynku A13. Na kierunku architektura i urbanistyka Politechniki Łódzkiej można studiować dwie specjalizacje: architektura i urbanistyka oraz architektura wnętrz. Ponadto istnieje także możliwość aplikowania na studia I stopnia, w języku angielskim – architecture engineering.

Rekrutacja na studia architektura i urbanistyka zasady przyjęć

Aby dostać się na studia architektura i urbanistyka, oprócz złożenia dokumentów w wyznaczonym terminie, trzeba przystąpić do egzaminu z uzdolnień plastycznych, który odbędzie się w 17 lipca. Będzie to egzamin z rysunku wykonanego ołówkiem. Sprawdzian trwa 5 godzin. W tym czasie należy narysować z wyobraźni dwie prace na zadany temat. Aby przejść do kolejnego etapu rekrutacji na studia architektura i urbanistyka, oba rysunki powinny być oceniona na minimum 250 punktów, czyli połowę punktów całej rekrutacji. Ubiegłoroczne tematy, z jakimi musieli zmierzyć się obecnie studenci architektury i urbanistyki Politechniki Łódzkiej to stare miasto portowe (do narysowania na większym arkuszu), a także „w karczmie" (na mniejszym arkuszu).

Ponadto komisja rekrutacyjna bierze pod uwagę egzaminu maturalnego z przedmiotów: matematyka oraz język obcy. Ale brak egzaminu maturalnego z matematyki nie wyklucza z rekrutacji, a jedynie za tę część rekrutacji przyznawane jest 0 punktów. Wyniki rekrutacji będą znane 23 lipca.

Rekrutacja na studia architektura wnętrz. Sprawdźcie gdzie jeszcze można złożyć dokumenty

Zdjęcia: Photos.com
Data publikacji: 26.06.2013 12:00

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!