Architektura
ARCHITEKTURA
Architektura Polska. Rewitalizacja opuszczonego Kozubnika

Rewitalizacja Kozubnika. Kompleks Kozubnik odzyska blask?

  • Komentarze

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Zrujnowany kompleks wypoczynkowy Kozubnik ma szansę na rewitalizację. Kozubnik ma odzyskać dawną świetność dzięki deweloperowi z Warszay. W dawnym kompleksie Kozubnik mają powstać: hotel, apartamenty, spa i aquapark.

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Bielsko-Biała” dawny prlowski ośrodek w Beskidzie Małym ma szansę stać się polskim Davos. Dawną świetność ma przywrócić Kozubnikowi warszawska spółka deweloperska Sawa Apartments, która jest właścicielem terenu. Deweloper ma ambitne plany stworzyć tutaj kurort z prawdziwego zdarzenia.

>>Przeczytaj historie Kozubnika. Perły PRL

W latach 2013 - 2014 firma chce rewitalizować istniejące i postawić zupełnie nowe budynki. Jak podaje gazeta w pierwszej kolejności zmodernizowane zostaną budynki Kiczora i Daglezja, w których powstanie łącznie ponad 80 apartamentów typu condohotel. Następnie deweloper przewiduje wybudowanie w Kozubniku hotelu na 200 pokoi wraz z aquaparkiem spa i restauracją.

Zobaczcie jak zmieni sie Kozubnik po rewitalizacji. Wideo!

W drugim etapie inwestycji, jak podaje gazeta, inwestor chce wybudować 250 mieszkań typu condohotel i centrum rozrywki z dyskoteką i nocnym klubem. Kozubnik był jednym z największych ośrodków wypoczynkowych czasów PRL. Na przestrzeni 7,5 ha znalazło się, aż 11 hoteli. Ośrodek mógł gościć 500 gości, do których dyspozycji były: kryty basen, sauna, restauracje i wyciąg narciarski. Lata świetności Kozubnika skończyłysię wraz z upadkiem PRL. Od lat 90 ośrodek popadał w ruinę.

>>Nie tylko Kozubnik. Borne Sulinowo miasto widmo

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 16.04.2012 12:43
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.