archirama.pl

Rewitalizacja Kozubnika. Kompleks Kozubnik odzyska blask?

Zrujnowany kompleks wypoczynkowy Kozubnik ma szansę na rewitalizację. Kozubnik ma odzyskać dawną świetność dzięki deweloperowi z Warszay. W dawnym kompleksie Kozubnik mają powstać: hotel, apartamenty, spa i aquapark.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Bielsko-Biała” dawny prlowski ośrodek w Beskidzie Małym ma szansę stać się polskim Davos. Dawną świetność ma przywrócić Kozubnikowi warszawska spółka deweloperska Sawa Apartments, która jest właścicielem terenu. Deweloper ma ambitne plany stworzyć tutaj kurort z prawdziwego zdarzenia.

>>Przeczytaj historie Kozubnika. Perły PRL

W latach 2013 - 2014 firma chce rewitalizować istniejące i postawić zupełnie nowe budynki. Jak podaje gazeta w pierwszej kolejności zmodernizowane zostaną budynki Kiczora i Daglezja, w których powstanie łącznie ponad 80 apartamentów typu condohotel. Następnie deweloper przewiduje wybudowanie w Kozubniku hotelu na 200 pokoi wraz z aquaparkiem spa i restauracją.

Zobaczcie jak zmieni sie Kozubnik po rewitalizacji. Wideo!

W drugim etapie inwestycji, jak podaje gazeta, inwestor chce wybudować 250 mieszkań typu condohotel i centrum rozrywki z dyskoteką i nocnym klubem. Kozubnik był jednym z największych ośrodków wypoczynkowych czasów PRL. Na przestrzeni 7,5 ha znalazło się, aż 11 hoteli. Ośrodek mógł gościć 500 gości, do których dyspozycji były: kryty basen, sauna, restauracje i wyciąg narciarski. Lata świetności Kozubnika skończyłysię wraz z upadkiem PRL. Od lat 90 ośrodek popadał w ruinę.

>>Nie tylko Kozubnik. Borne Sulinowo miasto widmo

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 16.04.2012 12:43

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!