archirama.pl

Rewitalizacja w Polsce: architekci i konserwatorzy

Współczesna architektura Warszawy, centrum handlowe Tarasy Zamkowe obok lubelskiego zabytku, biura pod ochroną, nowe technologie w konserwacji – o tym będzie się mówić w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Hasłem konferencji „Między ortodoksją a kreacją. Dialog konserwatorsko-architektoniczny” w 2015 roku jest rewitalizacja

O rewitalizacji - spotkanie w Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Między ortodoksją a kreacją, 2015

Fot: Muzeum Etnograficzne w Warszawie, materiały prasowe

Siódma konferencja z cyklu „Między ortodoksją a kreacją. Dialog konserwatorsko-architektoniczny” rozpoczyna się w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie już 21października 2015. Jak w poprzednich edycjach zaproszeni goście przedstawią nowe realizacje i projekty, zagadnienia prawne związane z konserwacją i adaptacją zabytkowych obiektów. W centrum zainteresowań organizatorów jest problem rewitalizacji we współczesnej Polsce, zaś hasłem spotkania jest „Rewitalizacja – powrót do miasta”.
W wydarzeniu biorą udział architekci, deweloperzy, konserwatorzy, zaangażowani w różne aspekty procesu rewitalizacji.
W programie między innymi prezentacje:
Wpis do rejestru zabytków — szansa na rozwój czy powolną dewastację obiektu?
Rewitalizacja obiektów biurowych wpisanych na listę zabytków. Aspekt prawny, inwestycyjny, konserwatorski.
Analiza finansowa inwestycji komercyjno-biurowej w obiektach zabytkowych w Polsce. Czy to się opłaca przy wszystkich ograniczeniach i obecnym prawodawstwie?
Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, w trakcie tegorocznej edycji wiele uwagi zostanie poświęcone potencjałowi rewitalizacyjnemu Placu Trzech Krzyży w Warszawie.


Między ortodoksją a kreacją. Dialog konserwatorsko-architektoniczny
VII edycja konferencji
21-22 października 2015, początek 10.30
Wstęp wolny
Muzeum Etnograficzne w Warszawie
ul. Kredytowa 1, Warszawa

Autor: KZ
Zdjęcia: Muzeum Etnograficzne w Warszawie, materiały prasowe
Data publikacji: 19.10.2015 16:12

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!