archirama.pl

Rewitalizacja zabytków na warszawskiej Białołęce – nowe życie historycznej zabudowy drożdżowni

Drożdżownia Henryka Bienenthala z lat 1902-1904 to jeden z najważniejszych zabytków północnej części Warszawy. Teraz ma szansę na przywrócenie swojej świetności w ramach nowego projektu mieszkaniowego.

Rewitalizacja Drożdżowni

Budynek samej drożdzowni jest bardzo dobrze zachowany, dlatego rewitalizacja tego zabytku nie będzie trudna

Fot: Multi PR - materiały prasowe

Fińska firma YIT planuje zrealizować projekt na działce o powierzchni blisko 3 ha, położonej przy ulicy Klasyków 10. Działka graniczy z odnowionym Parkiem Henrykowskim, który od kilku lat stanowi centrum życia kulturalnego i społecznego dzielnicy Białołęka.

Rewitalizacja zabytków – powstanie przestrzeń do życia i odpoczynku

Finowie zapowiadają rewitalizację tego obszaru z zachowaniem historycznego układu przestrzennego oraz odnowienie istniejących na działce zabytków. Dodatkowo powstaną tu kameralne, trzypiętrowe budynki mieszkalne, które będą współgrać z zadrzwionym i parkowym terenem.

Inwestycja pod nazwą Aroma Park rozpocznie się w drugiej połowie 2017 roku. Na ten czas planowane jest rozpoczęcie budowy 70 mieszkań.

Co znajduje się na zabytkowym terenie Henrykowa?

Zachowana zabudowa to przykład harmonijnie zaprojektowanego zespołu urbanistycznego. Zagospodarowanie terenu to również cztery zabytkowe budynki, których wartość historyczna jest bezcenna dla miasta. W skład zespołu wchodzi między innymi willa fabrykancka, unikatowy w skali stolicy obiekt, który przetrwał prawie nienaruszony przez blisko 115 lat, oraz budynek główny drożdżowni. Ten ostatni, ze względu na swoją monumentalną skalę, stanowi dominantę nie tylko byłej fabryki, ale także całego obszaru Henrykowa.

Autor: Multi PR - materiały prasowe
Zdjęcia: Multi PR - materiały prasowe
Data publikacji: 16.12.2016 08:11

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!