archirama.pl

RONDO TOWERS W KATOWICACH. Nowy wieżowiec w Katowicach

Rondo Towers w Katowicach to inwestycja firmy Hines Polska. Szkalne wieże staną obok katowickiego spodka. Nowe wieżowce w Katowicach Rondo Towers sięgną 125 metrów. Wieże Rondo Towers zastąpią wieżowiec DOKP.

Rondo Towers w Katowicach

Rondo Towers w Katowicach. Nowe szklane wieżowce staną niopodal katowickiego spodka.

Fot: Materiały prasowe Hines

Na mapie polskich wieżowców przybędą kolejne budowle. Rondo Towers to projekt dwóch wież składających się na nowy wieżowiec w Katowicach, który zastąpi dotychczasowy budynek DOKP. Inwestycja zlokalizowana jest nieopodal słynnego katowickiego spodka. Szklane wieże będą sobie liczyły odpowiednio 14 i 28 kondygnacji. Wyższa z wież Rondo Towers osiągnie wysokość 125 metrów.

Nowe polskie wieżowce

W zamierzeniu budynki mają charakter biurowo usługowy. Łączna powierzchnia biurowca wyniesie 64000 metrów kwadratowych. Rondo Towers to dwie wieże o prostej bryle i szklanej elewacji. Wieżowce staną na wspólnej owalnej podstawie. Parter pomieści punkty usługowe, wyższe pietra biura, a na podziemnych kondygnacjach znajdzie się miejsce dla parkingu na 343 auta. Autorem projektu architektonicznego nowych katowickich wieżowców jest architekt Helmut Jahn, projektant tak rozpoznawalnych obiektów jak: Sony Center w Berlinie, siedziba Unii Europejskiej w Brukseli czy One Liberty Place w Filadelfii. To nie koniec listy nowych wieżowców budowanych w Polsce.

>>Wieżowce w Polsce. Nie wszystkie są nowoczesnymi budowlami, ale...?

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Materiały prasowe Hines
Data publikacji: 22.08.2012 15:11

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!