archirama.pl

Rotunda w Warszawie. Konkurs Changing The Face 2013 - zakończył się pierwszy etap konkursu. Jury wyłoniło 10 najlepszych projektów!

Rotunda w Warszawie. Do konkursu Changing The Face 2013 zgłoszonych zostało 214 prac, z czego tylko 10 projektów zakwalifikowanych zostało do drugiego etapu. Teraz finaliści mają czas na to, by zgłosić szczegółową koncepcję architektoniczną modernizacji Rotundy i zagospodarowania jej otoczenia.

Rotunda w Warszawie do rewitalizacji. Nadal trwa drugi etap konkursu Changing The Face 2013!

Tematem VII edycji konkursu architektonicznego Changing The Face jest projekt modernizacji warszawskiej Rotundy. Architekci mieli za zadanie stworzenie projektu rewitalizacji bryły stołecznej Rotundy, zlokalizowanej przy ul. Marszałkowskiej oraz zagospodarowanie otoczenia wokół niej.

Fot: Janusz Jurzyk / Wikimedia Commons

Rotunda w Warszawie. W czerwcu ruszyła VII edycja konkursu Changing The Face 2013. Tym razem zadaniem architektów z całego świata było stworzenie projektu modernizacji warszawskiej Rotundy, zlokalizowanej przy ulicy Marszałkowskiej oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół niej.  Łącznie do rejestracji na stronie organizatora przystąpiło aż 1040 zespołów z 79 krajów świata, z czego najwięcej z Polski (381) i Stanów Zjednoczonych (98). Co ciekawe wśród zarejestrowanych były także m.in. zespoły z Australii, Rumunii, Serbii czy Meksyku. Do konkursu zgłoszonych zostało w sumie 214 projektów. Decyzją jury 10 najlepszych prac zakwalifikowanych zostało do II etapu konkursu. Teraz finaliści wyłonieni w I etapie muszą do 7 listopada zgłosić szczegółową koncepcję architektoniczną modernizacji warszawskiej bryły i zagospodarowania jej otoczenia.

Rotunda w Warszawie. Ruszył II etap konkursu Changing The Face 2013

Do II etapu konkursu Changing The Face 2013 zakwalifikowanych zostało 10 projektów. Na razie nie wiadomo jak wyglądają zwycięskie koncepcje. Finałowe projekty i ich autorów poznamy dopiero podczas uroczystości ogłoszenia wyników. Do 7 listopada finaliści mają czas na zgłoszenie rozwiniętej koncepcji architektonicznej modernizacji Rotundy oraz na wzmocnienie i uszczegółowienie niektórych zagadnień i rozwiązań, zawartych w projekcie, zgłoszonym do I etapu. Obrady jury potrwają od 13 do 15 listopada 2013 roku. Ogłoszenie zwycięzców ma nastąpić 28 listopada 2013 roku.

>>Przeczytaj więcej o konkursie Changing The Face 2013

Rotunda w Warszawie. VII edycja konkursu Changing The Face 2013

Wszystkie projekty zakwalifikowane do konkursu muszą być zgodne z założeniami regulaminu konkursu, który dostępny jest na stronie organizatora. Konkurs Changing The Face 2013 składa się z dwóch etapów. I etap konkursu zakończył się 29 sierpnia. Termin składania prac konkursowych przez zespoły, zakwalifikowane do II etapu mija 7 listopada.  Następnie jury konkursowe wskaże najlepszy projekt i przyzna mu pierwszą nagrodę. Ogłoszenie wyników nastąpi 28 listopada 2013 roku. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 200 tys. zł. Zdobywca pierwszej nagrody oprócz realizacji projektu otrzyma 50 tys. zł.

Konkurs organizowany jest przez PKO Bank Polski, DuPont, Warszawski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, Polish Green Building Council i Architizer.com.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.changingtheface.com.

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: Janusz Jurzyk / Wikimedia Commons
Data publikacji: 30.08.2013 15:12

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!