archirama.pl

Rotunda w Warszawie. Konkurs Changing The Face 2013 - został 1 dzień na zgłaszanie prac

Rotunda w Warszawie. W czerwcu ruszył konkurs Changing The Face 2013 na rewitalizację warszawskiej Rotundy i zagospodarowanie jej otoczenia. To już ostatnia chwila by zgłosić projekt modernizacji bryły. Termin składania prac konkursowych upływa w północy 19 sierpnia!

Warszawska Rotunda to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Warszawie. Niestety jest trochę zaniedbana

Warszawska Rotunda to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Warszawie. Niestety jest trochę zaniedbana

Fot: Adik7swiony / Wikimedia Commons

Rotunda w Warszawie. W ramach IV edycji konkursu Changing The Face architekci z całego świata mają za zadanie zaprojektować całkiem nowe oblicze warszawskiej Rotundy przy ulicy Marszałkowskiej. W konkursie mogą brać udział zarówno osoby indywidualne a także zespoły oraz firmy. Aby projekt bryły został zakwalifikowany musi spełnić założenia zawarte w regulaminie konkursu, który dostępny jest na stronie organizatora. Tam też znajdują się informacje na temat rejestracji i składania prac. Konkurs organizowany jest przez PKO Bank Polski, DuPont, Warszawski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, Polish Green Building Council i Architizer.com.

Rotunda w Warszawie. Nowa funkcja stołecznej bryły

Rotunda w Warszawie. W ramach konsultacji społecznych zorganizowanych przez Bank PKO BP mieszkańcy mogli wypowiedzieć się na temat funkcji, jaką miałaby spełniać warszawska Rotunda. Pytania nie dotyczyły jednak architektury i wyglądu bryły. Właściciel budynku (Bank PKO BP) po zapoznaniu się z głosami mieszkańców zdecydował o przeznaczeniu części powierzchni Rotundy w Warszawie na funkcje społeczne, które będą istnieć obok podstawowej działalności obiektu, czyli banku. Głosy ankietowanych stały się jedną z ważniejszych wytycznych dla uczestników konkursu.

Projekt bryły stołecznej Rotundy

Konkurs Changing The Face 2013 składa się z dwóch etapów. Termin przyjmowania prac konkursowych mija już 19 sierpnia. Oczekiwanie na wyniki potrwa do 29 sierpnia, kiedy to jury wyłoni najlepsze projekty i ogłosi uczestników zakwalifikowanych do udziału w II etapie. Prace konkursowe w II etapie można składać do 7 listopada. Potem jury wskaże najlepszą pracę architektoniczną i przyzna jej pierwszą nagrodę. 28 listopada 2013 roku poznamy zwycięzców konkursu.

Przeczytaj więcej o konkursie 

Nagrody w konkursie na projekt Rotundy w Warszawie

Łączna pula nagród w konkursie na projekt Rotundy w Warszawie  wynosi 200 tys. zł. Zdobywca pierwszej nagrody oprócz realizacji projektu otrzyma 50 tys. zł. Ponadto jury może przyznać dodatkowe nagrody i wyróżnienia w wysokości nie niższej niż 15 tys. zł uczestnikom II etapu, którzy nie otrzymali nagrody głównej.

Więcej informacji na stronie konkursowej www.changingtheface.com.

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: Adik7swiony / Wikimedia Commons
Data publikacji: 19.08.2013 09:53

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!