archirama.pl

Rydzyk buduje w Toruniu hotel ze SPA i basenem

Jak podaje „Gazeta Wyborcza Toruń” o. Tadeusz Rydzyk otrzymał zezwolenie na budowę kompleksu hotelowego. Redemptorysta chce wybudować w Toruniu hotel, basen i SPA. Kompleks ojca Rydzyka ma powstać w porcie Drzewnym.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak pisze gazeta na kompleks ojca Rydzyka będą składały się dwa połączone ze sobą budynki. Nad wiślaną skarpą ma powstać hotel dla 200 gości. W części hotelowej znajdzie się miejsce na salę konferencyjną oraz restaurację. Hotel będzie połączony z drugim budynkiem.

W nim ma zostać ulokowanych 20 apartamentów oraz 25 metrowy basen z licznymi atrakcjami wodnymi. Obok znajdą się trzy baseny rekreacyjne. Te będą połączone z basenami pod gołym niebem. Oprócz tego w budynku znajdą się trzy gabinety odnowy biologicznej, w tym spa intymne i spa VIP. Jak ustaliła gazeta hotel i aquapark zostaną wybudowane na działce redemptorystów w Porcie Drzewnym.

To element większej inwestycji ojca Rydzyka nazywanej Centrum Polonia in Tertio Millennio. Obok kompleksu hotelowego powstanie również kościół pod wezwaniem Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II na 3 tys. wiernych. Więcej w Gazeta Wyborcza Toruń

>>Rydzykland, czyli mix Lichenia z Ciechocinkiem

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 12.06.2012 11:47

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!