archirama.pl

Rzym, architektura i kino. Konkurs architektoniczny

Konkurs architektoniczny dla młodych projektantów na koncepcję małego muzeum kina w Rzymie

Konkurs architektoniczny: muzeum kina w Rzymie
Fot: KZ

Portal startfortalents.net zaprasza młodych projektantów – w wieku do 40 lat – oraz studentów kierunków projektowych do udziału w konkursie architektonicznym na koncepcję  niewielkiego muzeum. Bryła usytuowana być powinna w sąsiedztwie rzymskiego Koloseum. Zaproponowana przez organizatorów lokalizacja to przestrzeń pomiędzy ulicami Via del monte Oppio oraz Via Nicola Salvi.
Nowe muzeum miałoby prezentować rolę, jaką odegrał Rzym w rozwoju światowej kinematografii.
Organizatorzy konkursu sugerują niewielkie rozmiary obiektu, zaznaczając, że maksymalna liczba zwiedzających nie przekracza 500 osób dziennie. Bryła poza salami wystawowymi może mieścić także biura, sale zajęć edukacyjnych, kawiarnię albo restaurację; dodanie lub wyłączenie dodatkowych funkcji pozostaje w gestii uczestnika. Ze względu na specyfikę muzeum, dość oczywiste wydaje się uwzględnienie miejsca, w którym wyświetlane byłyby filmy związane tematycznie z Rzymem.

Opłata zgłoszeniowa wynosi 20 euro. Nagroda dla każdego z członków zwycięskiego zespołu to 500 euro.
Terminy w konkursie architektonicznym
7.08.2015 – ostateczny termin rejestracji
1.09.2015 – ogłoszenie wyników konkursu

Szczegółowe informacje: http://startfortalents.net/rome-architecture-and-cinema-eng/

Autor: KZ
Zdjęcia: KZ
Data publikacji: 13.07.2015 13:26

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!