„Newsletter archiramy. Co tydzień najświeższe i najciekawsze
wiadomości ze świata architektury i dizajnu w Twojej
skrzynce mailowej”.

Architektura
ARCHITEKTURA
Architektura Saskiej Kępy

SAS Ilustrowany atlas architektury Saskiej Kępy. Premiera już 21 lipca

  • Komentarze

SAS przewodnik Saska Kępa

SAS. Ilustrowany przewodnik po architekturze Saskiej Kępy

Fot: materiały prasowe

SAS wymyśliła i narysowała Magdalena Piwowar. Ilustracje opatrzyli tekstami Grzegorz Piątek i Jarosław Trybuś. Publikację wydało Centrum Architektury, w Warszawie, w 2012 roku.

Atlas obejmuje 50 miejsc – budynków i elementów dekoracyjnych powstałych w latach 1926¬-1939 oraz wybranych obiektów powojennych i współczesnych. Każdy opatrzony jest jedną dużą ilustracją i krótkim opisem w języku polskim i angielskim. Publikacja jest prezentacją budynków, rzeźb i dekoracyjnych detali za pomocą precyzyjnej, lecz syntetycznej ilustracji.

Taki sposób przedstawienia architektury pozwala zrozumieć podstawowe założenia przestrzenne poszczególnych projektów, niezakłócone ograniczeniami, z jakimi mamy do czynienia w przypadku zdjęć budynków (zasłaniające je drzewa, inne obiekty czy elementy infrastruktury miejskiej, brak dostępu z niektórych stron, zmiany modernizacyjne). Tym samym mamy szansę lepiej poznać pierwotny zamysł architekta.

>>Sprawdź recenzje i opinie o przewodniku SAS

Obiekty są̨ pokazane jako monochromatyczne bryły, które z przestrzeni miejskiej wróciły na deskę architekta, a raczej na ekran komputera, którym dziś posługiwaliby się ich twórcy. Premierze książki towarzyszy wykład (20 lipca o godz. 18, na dachu Klubu Kultury Saska Kępa), spotkanie z twórcami w Sklepie Jednej Książki (21 lipca, w godz. 11-16, kawiarnia Szara Cegła) oraz spacer architektoniczny po dzielnicy (zbiórka w kawiarni Szara Cegła o godzinie 16).

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 20.07.2012 11:46
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.