archirama.pl

Wakacje 2013. Schronienie w sercu lasu. Zobaczice niesamowity hotel Tree Hotel

Wakacje 2013. Krótki spacer po lesie przerodził się w kilkugodzinną tułaczkę po dzikiej puszczy? Zagubiony, zmęczony, nie masz ze sobą namiotu, ani nawet płaszcza? To nic nie szkodzi! O ile zgubiłeś się w lesie nieopodal miejscowości Harads w Szwecji. Na wędrowców czeka tam jedyny na świecie hotel na drzewie. Każdy pokój to osobny dom na drzewie

Schronienie w sercu lasu - Tree Hotel

The Bird's Nest, Inredningsgruppen, Bertil Harström

Fot: www.treehotel.se

Wakacje 2013. Harads to malownicze szwedzkie miasteczko założone w dolinie rzeki Lule. Otaczają je lasy, dzika przyroda, cisza i spokój. Osada zlokalizowana jest około 60 km na południe od koła podbiegunowego. Miasto Luleå, z największym lotniskiem w Szwecji, jest oddalone o godzinę drogi na południe.

Wakacje 2013: zanocuj w Tree Hotel

Wakacje 2013. Właśnie w Harads powstał kompleks hotelowy domków na drzewie. Co ciekawe, każdy zaprojektowany przez inne biuro architektoniczne, każdy inny, podwieszony na innej wysokości (od 4 do 6 m nad ziemią), wszystkie ekologiczne, oryginalne i luksusowe, choć skromnej wielkości (15 - 30 m kw).

Wakacje 2013 - każdy domek inny

Wakacje 2013. Goście hotelu na drzewie mają do wyboru m.in.: The Mirrorcube - sześcian o lustrzanych ściankach, The Bird's Nest, The Cabin oraz The Blue Cone. W październiku planowane jest otwarcie The UFO, a pod koniec roku A Room with a View.

Więcej informacji: www.treehotel.se/en/start

Źródło: www.treehotel.se
Autor: MI
Zdjęcia: www.treehotel.se
Data publikacji: 25.07.2013 12:37

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!