Architektura
ARCHITEKTURA
Skocznia w Lublinie. Krokiewka - Skocznia Narciarska w Lublinie

Krokiewka Skocznia Narciarska w Lublinie. Rusza budowa lubelskiej Krokiewki

  • Komentarze

Skocznia narciarska w Lublinie

Nad projektem skoczni w Lublinie czuwa firma Inter Steel

Fot: Inter Steel

Lubelska Krokiewka to dzieło amatorów zapaleńców - Krokiewka - Skocznia Narciarska w Lublinie - pod koniec roku 2012 ma ruszyć budowa skoczni narciarskiej w Lublinie. 

Krokiewka :: Amatorska Skocznia Narciarska w Lublinie

O projekcie budowy skoczni narciarskiej w Lublinie K-25 pisaliśmy wiosną. Teraz, jak podaje Gazeta Wyborcza Lublin, budowa jednej z nielicznych na nizinach skoczni narciarskiej jest bliska rozpoczęcia.

Czytaj też amatorzy z Lublina zbudują skocznię narciarską

Obecnie trwa załatwianie pozwoleń na budowę i dopełnianie formalności. Amator skoków i pomysłodawca budowy lubelskiej krokiewki Maksymilina Furtak powiedział gazecie, że budowa powinna rozpocząć się na przełomie października i listopada 2012.

W Lublinie działała już jedna skocznia. Był to obiekt zbudowany przez amatorów, który trzeba było rozebrać. Skocznia zyskała rozgłos dzięki rozegranym na niej II Mistrzostw Polski Wschodniej w amatorskich skokach narciarskich. Powstającą skocznia została zaprojektowana przez specjalistów. Jej punkt konstrukcyjny będzie wynosił K 25. Skocznia będzie doskonale nadawała się dla amatorów skoków i szkolenia następców Adama Małysza.

 Zobacz na zdjęciach jak ma wyglądać Krokiewka, skocznia narciarska w Lublinie

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Inter Steel
Data publikacji: 26.09.2012 14:49
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.