archirama.pl

Skrót najciekawszych artykułów opublikowanych na Archiramie w tym tygodniu. Przeczytajcie co się działo

Ekomiasta, architektoniczny przewodnik po Wrocławiu, prestiżowy konkurs Building of the Lear. To tylko niektóre z informacji jakie mogliście przeczytać w tym tygodniu w portalu  Archirama.pl. Przeczytajcie skróty najciekawszych artykułów o architekturze, architekturze miast i nowoczesnych wnętrzach.

Skrót najciekawszych artykułów opublikowanych na Archiramie w tym tygodniu. Przeczytajcie co się działo
Fot: Filip Pabjas

Architektura i urbanistyka - rekrutacja na studia II stopnia trwa!

Luty to czas rekrutacji na studia II stopnia na kierunku architektura i urbanistyka. Podsumowaliśmy wymagania rekrutacyjne i terminy składania dokumentów na niektórych politechnikach w Polsce. Sprawdźcie, czy jeszcze macie szansę dostać się na studia!

Ekologiczne miasta – przyszłość architektury?

Ekologia obecna jest w architekturze już od wielu lat. Obecnie projektuje się już nie tylko budynki ale całe energooszczędne i przyjazne środowisku miasta. Futurystyczne ekomiasta stają się powoli rzeczywistością i z pewnością wyznaczają nową drogę architektury. Jakie wymagania musi spełnić miasto żeby uznać je za ekologiczne lub energooszczędne? Zobaczcie jak będzie wyglądała architektura przyszłości.

Architektura Wrocławia – przewodnik Archiramy po perełkach wrocławskiej architektury

Wybieracie się do Wrocławia? Portal Archirama.pl przygotował architektoniczny przewodnik po mieście. Zobaczcie najciekawsze i najważniejsze miejsca Wrocławia, poznajcie nowoczesne perełki architektury oraz symboliczne i historyczne miejsca miasta.

Niesamowite wnętrze kawiarni na warszawskim Mokotowie

Architektura wnętrz kawiarni Relaks przy ul. Puławskiej na stołecznym Mokotowie to zaprojektowana przez dwie warszawskie pracownie MOKO ARCHITECTS i SUPER SUPER łączy w sobie kawiarnię, sklep i serwis rowerowy. Inwestorom wnętrza o powierzchni 103 mkw zależało na stworzeniu miejsca spotkań dla lokalnej społeczności, a także przystanku dla rowerzystów z całego miasta.

Polska architektura doceniana na świecie

Architektura dwóch polskich budynków została doceniona na świecie! Bryły Małopolskiego Ogrodu Sztuki oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka zakwalifikowały się do prestiżowego konkursu Building of the Year 2012 organizowanego przez jeden z najważniejszych na świecie portali o architekturze Archdaily.com. Internauci mogą codziennie oddać jeden głos, a głosowanie trwa do 14 lutego. Zachęcamy do wsparcia Polskich obiektów!

Architektura wnętrz – nowoczesne wnętrza domu w Łodzi

Nowoczesne wnętrza domu w Łodzi to jedna z najnowszych realizacji architektów z Moomoo Architects. Bryła domu skrywa komfortową przestrzeń, która pełna jest naturalnego światła. Architekci postanowili zrealizować przede wszystkim trzy postulaty. Głównym kolorem w nowoczesnym wnętrzu stała się biel, a przebudowa wnętrza domu miała otworzyć przestrzeń i  doprowadzić jak największą ilość światła naturalnego.  

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: Filip Pabjas
Data publikacji: 8.02.2013 19:27

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!