archirama.pl

Skrót najlepszych artykułów opublikowanych w minionym tygodniu

Rewitalizacja architektury Starej Rzeźni, niesamowity projekt fotela z kocem, nowoczesne wnętrze mieszkania warszawskiego architekta czy najszybsze windy w wieżowcach świata. To tylko niektóre tematy jakie pojawiły się w tym tygodniu w portalu Archirama.pl. Zobaczcie o czym pisaliśmy.

wiezowce-architektura-bryla-architekci/wiezowce-architektura-bryla-architekci_8.JPG

Miejsce 1. Taipei 101 w Taipei w Tajwanie

Fot: Daniel Shih

Architektura zabytkowa - rewitalizacji Starej Łaźni w Szczecinie

Rewitalizacja Starej Łaźni to projekt architektów w pracowni Herman i pierwsza z zespołu zabytkowych hal i magazynów, które będą rewitalizowane. W opisywanym obiekcie architekci zaprojektowali biurowiec z kinem, księgarnią, kącikiem literackim oraz salą konferencyjną.

Nowoczesne wnętrza zimą - pomysł na przetrwanie polskich mrozów

Niesamowity pomysł na nowoczesne wnętrza zimą polska projektantka Aga Brzostek. Zaprojektowany fotel Autumn/Winter Chair scalony jest z cieplutkim, wełnianym kocem. Mebel można dostosować do własnych potrzeb dodając lub odejmując jej poszczególne części.

Tak mieszkają architekci - nowoczesne wnętrza mieszkania warszawskiego architekta

Kacper Gronkiewicz, warszawski architekt, pokazał Archiramie nowoczesne wnętrze swojego mieszkania. Architektura wnętrza o powierzchni 50 mkw wykorzystuje ciekawe rozwiązania i pomysły na aranżacje. Jej centralnym punktem jest kubik z ukrytą wewnątrz łazienką.

Wieżowce - naszybsze na świecie windy

Wieżowce świata o wysokości kilkuset metrów muszą gwarantować ludziom ludziom szybki transport na najwyższe piętra. Dlatego też windy montowane w niektórych budynkach osiągają zawrotne prędkości. Sprawdźcie jak szybko mogą poruszać się windy

Kolorocze i nowoczesne wnętrza przedszkola w Tczewie

Niebieskie Migdały to przedszkole zlokalizowane w Tczewie i zaprojektowane przez Pracownię CLG. W nowoczesnych wnętrzach dla maluchów architekci zrezygnowali z dziecięcej naiwnej stylistyki. Dając maluchom wnętrza pełne barw i odniesień do ich rodzimego miasta

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: Daniel Shih
Data publikacji: 25.01.2013 18:47

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!