Architektura
ARCHITEKTURA
Stadion Miejski we Wrocławiu - nowy stadion już zamknięty!

Stadion Miejski we Wrocławiu zamknięty. Co ze stadionem we Wrocławiu przed Euro?

  • Komentarze

Stadion Miejski Wrocław

Stadion Miejski we Wrocławiu

Fot: materiały prasowe

Stadion miejski we Wrocławiu zamknięty. Czy wrocławski stadion został wadliwie zbudowany? Klub zaprzecza, UEFA zaniepokojona problemami stadionu we Wrocławiu.

Stadion Miejski we Wrocławiu zamknięty – taka informacja zelektryzowała kibiców. Oficjalnie władze klubu Śląsk Wrocław (który użytkuje ten stadion), mówią o kłopotach z murawą. Tymczasem Gazeta.pl donosi na swojej stronie internetowej o poważnych kłopotach konstrukcyjnych stadionu we Wrocławiu. Narazie wiadomo tylko, że wrocławski stadion został zamknięty dla imprez sportowych.

 >>Luksus kibicowania na loży VIP Wisły Kraków

Choć klub nie chce tego przyznać, podobno powodem zamknięcia stadionu są wady konstrukcyjne wynikające z niesprawnego systemu elektrycznego. System powinien działać w pełni automatycznie, tymczasem działa tylko w trybie ręcznym. Awaria na stadionie poważnie zaniepokoiła UEFA, która ma dysponować tym obiektem od 11 maja.

Stadion we Wrocławiu należy do miasta. Obecnie gra na nim klub Śląsk Wrocław. Stadion jest zupełnie nowym obiektem i został przygotowany specjalnie z myślą o Euro 2012. Projekt areny jest dziełem znanej pracowni J.S.K. Architekci. To jeden z najnowocześniejszych stadionów w Polsce, mogący pomieścić nawet 44 tys. widzów.

>>Zobacz też loże VIP na PGE Arena w Gdańsku

 

 

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 26.03.2012 19:29
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.