Architektura
ARCHITEKTURA
Architektura Polska. Stadion Narodowy

Stadion Narodowy na podłodze w łazience? Czemu nie

  • Komentarze

Stadion Narodowy z glazury

Zwycięski projekt Piotra Jończyka.

Fot: ATLAS

Stadion Narodowy na podłodze? Czemu nie. Koncepcja Stadionu Narodowego na glazurze wygrała V Glazurnicze Mistrzostwa Polski. 

W dniach 14 i 15 kwietnia podczas warszawskich targów budowlanych Murexpo powstał oryginalny projekt, w sam raz na mieszkanie prawdziwego kibica. Projekt Piotra Jończyka z Białegostoku zwyciężył V Glazurnicze Mistrzostwa Polski, których organizatorem było Polskie Zrzeszenie Płytkarzy. Zadaniem uczestików, wybranych w drodze eliminacji regionalnych było wykonanie Stadionu Narodowego z różnego rodzaju materiałów glazurniczych. Zwycięski projekt udowadnia, że mistrzem można być w każdej dziedzinie i nawet układanie płytek może być sztuką jeśli posiada się talent i wyobraźnię.

>>Przekonaj się, czy Stadion Narodowy zdobędzie nagrodę dla najlepszego stadionu na świecie?

Zawody z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i prestiżem w branży budowniczej, dlatego w przyszłym roku organizatorzy planują rozszerzenie formuły konkursu na skalę międzynarodową.

Zwycięzca - Piotr Jończyk, tak komentował werdykt jury: - Pracę praktycznie w całości wykonałem z gresu. Składa się ona z około 140 różnego koloru elementów ceramicznych, kilku kamiennych i aluminiowych, kilkudziesięciu jetów imitujących oświetlenie stadionu oraz drewnianej ramy. Część projektowa, w tym dobór materiałów zajęły mi dwa tygodnie, wykonanie trzy tygodnie. W finałach uczestniczyłem po raz pierwszy. Szczerze mówiąc, po cichu, liczyłem na miejsce w pierwszej trójce. Zwycięstwo jest uhonorowaniem mojej ponad dwudziestoletniej glazurniczej działalności.”

przeczytaj rowniez
Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: ATLAS
Data publikacji: 16.04.2012 14:16
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.