archirama.pl

Stadion Narodowy na podłodze w łazience? Czemu nie

Stadion Narodowy na podłodze? Czemu nie. Koncepcja Stadionu Narodowego na glazurze wygrała V Glazurnicze Mistrzostwa Polski. 

Stadion Narodowy z glazury

Zwycięski projekt Piotra Jończyka.

Fot: ATLAS

W dniach 14 i 15 kwietnia podczas warszawskich targów budowlanych Murexpo powstał oryginalny projekt, w sam raz na mieszkanie prawdziwego kibica. Projekt Piotra Jończyka z Białegostoku zwyciężył V Glazurnicze Mistrzostwa Polski, których organizatorem było Polskie Zrzeszenie Płytkarzy. Zadaniem uczestików, wybranych w drodze eliminacji regionalnych było wykonanie Stadionu Narodowego z różnego rodzaju materiałów glazurniczych. Zwycięski projekt udowadnia, że mistrzem można być w każdej dziedzinie i nawet układanie płytek może być sztuką jeśli posiada się talent i wyobraźnię.

>>Przekonaj się, czy Stadion Narodowy zdobędzie nagrodę dla najlepszego stadionu na świecie?

Zawody z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i prestiżem w branży budowniczej, dlatego w przyszłym roku organizatorzy planują rozszerzenie formuły konkursu na skalę międzynarodową.

Zwycięzca - Piotr Jończyk, tak komentował werdykt jury: - Pracę praktycznie w całości wykonałem z gresu. Składa się ona z około 140 różnego koloru elementów ceramicznych, kilku kamiennych i aluminiowych, kilkudziesięciu jetów imitujących oświetlenie stadionu oraz drewnianej ramy. Część projektowa, w tym dobór materiałów zajęły mi dwa tygodnie, wykonanie trzy tygodnie. W finałach uczestniczyłem po raz pierwszy. Szczerze mówiąc, po cichu, liczyłem na miejsce w pierwszej trójce. Zwycięstwo jest uhonorowaniem mojej ponad dwudziestoletniej glazurniczej działalności.”

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: ATLAS
Data publikacji: 16.04.2012 14:16

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!