archirama.pl

STADIONY EURO 2012: Polska Czechy STADION WE WROCŁAWIU

Mecz Czechy Grecja 12 czerwca we Wrocławiu. Drużyny grupy A Euro 2012 zagrają na STADIONIE MIEJSKIM WE WROCLAWIU. Również we Wrocławiu odbędzie się mecz POLSKA CZECHY. Zobacz stadion we Wrocławiu, na którym rozstrzygnie się awans reprezentacji Polski do ćwierćfinałów Euro 2012.

Stadion we Wrocławiu

Wyjątkowa elewacja stadionu we Wrocławiu

Fot: lulek89/wikimedia

16 czerwca Polska zagra z drużyną Czech ostatni mecz fazy grupowej Euro 2012 na stadionie we Wrocławiu. Wrocławska arena to jeden z czterech polskich stadionów zbudowanych na Euro 2012. Stadion Miejski we Wrocławiu można porównać do olbrzymiego lampionu. Wszystko za sprawą unikalnej konstrukcji, a dokładniej innowacyjnej elewacji wykonanej z siatki.\

>>Architektura na Euro. Dworzec Wrocław Główny

Siatka, której użyto do pokrycia elewacji wrocławskiego stadionu, wykonana została ze specjalnych włókien szklanych pokrytych warstwą teflonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu stadion sprawioa wrażenie bardzo lekkiego i to pomimo znacznych rozmiarów. Dodatkowo zastosowany wewnątrz stadionu system oświetlenia sprawia, że elewacji można w nocy nadać dowolny kolor. Stąd skojarzenie z lampionem. Stadion we Wrocławiu został zaprojektowany przez uznaną pracownię JSK Architekci.

Projekt nie ograniczył się tylko do samej bryły stadionu. Architekci równie dużo starań włożyli w zaprojektowanie infrastruktury dookoła stadionu. Dlatego stadion we Wrocławiu osadzony został w promenadzie nazywanej przez fachowców esplanadą. Esplanada pełni funkcję zadaszenia dla parkingu i pozwala kibicom dotrzeć na stadion z różnych stron miasta i różnymi środkami komunikacji. Stadion we Wrocławiu może pomieścić ponad 42 tys. kibiców. Zajmuje powierzchnię 164 tys. metrów kwadratowych. Stadion jest wysoki na prawie 40 metrów. Arena oferuje ponad 2 tys. miejsc VIP – owskich oraz 30 ekskluzywnych lóż biznesowych.

>>Gdzie mieszkają reprezentacje na Euro 2012? Czesi we Wrocławiu, grecy pod Warszawą, Niemcy w Gdańsku

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: lulek89/wikimedia
Data publikacji: 12.06.2012 10:39

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!