Architektura
ARCHITEKTURA
Rekrutacja 2013 na budownictwo. Zobacz co zdać!

Studia budownictwo. Studia 2013. Rekrutacja na studia budownictwo. Co zdać na maturze, żeby dostać się na studia na budownictwie?

  • Komentarze

Studia budownictwo. Rekrutacja 2013. Co zdać na maturze, żeby się dostać na studia na budownictwie?
Fot: Marcin Białek/wikipedia

Studia budownictwo. Studia 2013. Zainteresowałeś się studiami budownictwo i chcesz złożyć dokumenty w rekrutacji? Sprawdź jakie przedmioty trzeba zdać na maturze żeby dostać się na budownictwo na najbardziej popularnych uczelniach w Polsce.

Studia budownictwo. Studia 2013. Każda uczelnia ma inny system rekrutacji na studia budownictwo. Czasem ciężko zapamiętać, co na którą uczelnię trzeba zdawać i do kiedy składać dokumenty. Pomimo iż budownictwo wiąże się z architekturą, nie wymaga zdawania dodatkowych egzaminów z rysunku odręcznego. W artykule opiszemy w skrócie jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze żeby dostać się na studia budownictwo na najlepszych polskich uczelniach oraz do kiedy trzeba składać dokumenty. 

Studia budownictwo. Studia 2013. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie - studia budownictwo

Studia budownictwo na tej uczelni prowadzone jest w trybie cywilnym oraz wojskowym. W rekrutacji na budownictwo na WAT pod uwagę brane są: matematyka, język obcy, język polski oraz do wyboru fizyka, chemia lub geografia. Dokładny wykaz punktacji poziomu podstawowego i rozszerzonego można znaleźć na stronie uczelni w zakładce  informacje dla kandydatów.  Rejestracji na studia na WAT można dokonywać do 5 lipca.

Studia budownictwo. Studia 2013. Politechnika Warszawska - studia budownictwo

Na studia budownictwo na PW liczą się 3 przedmioty, z których każdy ma inny przelicznik punktów. Aby dostać się na budownictwo trzeba zdać matematykę z przelicznikiem 1, język obcy (0.25) oraz do wyboru jedne z czterech przedmiotów: informatykę (0.75) fizykę(1), chemię(1) lub biologię(0.5). Każdy przedmiot w zależności od poziomu na jakim był zdawany jest mnożony jeszcze przez jedne przelicznik: dla poziomu podstawowego wynosi on 0.5 natomiast dla poziomu rozszerzonego 1. Rejestracji można dokonywać do 4 lipca.

Studia budownictwo. Studia 2013. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie - studia budownictwo

Na budownictwie na AGH mamy do wyboru jedne przedmiot: matematyka, fizyka, chemia, informatyka, biologia lub geografia oraz obowiązkowy dla wszystkich język obcy.  Dokładny przelicznik punktów można znaleźć na stronie uczelni. Na budownictwo na AGH można rejestrować się do 4 lipca.

Studia budownictwo. Studia 2013. Politechnika Wrocławska - studia budownictwo

Tak jak na większości uczelni również na PWr pod uwagę brane są matematyka, fizyka, język obcy oraz język polski. Zależnie od poziomu zdawanej matury różne są przeliczniki. Tabelę z przelicznikami można znaleźć na stronie uczelni. Rejestracji można dokonywać do 8 lipca.

Studia budownictwo. Studia 2013. Politechnika Krakowska - studia budownictwo

Budownictwo na tej uczelni jest dostępne na dwóch wydziałach. Na wydziale Inżynierii Lądowej przy rekrutacji liczy się jedne przedmiot do wyboru: matematyka, fizyka lub informatyka. Natomiast na Wydziale Inżynierii Środowiska zamiast informatyki mamy do wyboru chemię. Dokumenty można składać do 10 lipca.

Studia budownictwo. Studia 2013. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - studia budownictwo

Również na SGGW w rekrutacji na studia budownictwo liczy się tylko jedne przedmiot. Każdy chętny ma możliwość do wyboru spośród matematyki, chemii i fizyki. Punkty z wybranej matury są mnożone przez przelicznik, który dla poziomu podstawowego wynosi 0.7 natomiast dla rozszerzonego 1. Na budownictwo na tej uczelni można składać dokumenty do 4 lipca.

Studia budownictwo. Studia 2013. Politechnika Łódzka - studia budownictwo

W rekrutacji na budownictwo na Politechnice Łódzkiej liczą się trzy przedmioty: matematyka, język obcy oraz do wyboru jeden spośród takich jak: fizyka, chemia, biologia i geografia. Każdy z przedmiotów jest przeliczany według innych wskaźników, które można znaleźć na stronie uczelni.

Studia budownictwo. Studia 2013. Matematyka na budownictwie

Podsumowując, można stwierdzić że najważniejszym przedmiotem na studia budownictwo jeśli zdajemy na budownictwo jest matematyka. Jest ona jednym z głównych przedmiotów, które będziemy kontynuować na studiach, dlatego ważne jest aby kandydaci na budownictwo nie mieli problemów z tym przedmiotem. Inne przedmioty takie jak fizyka, chemia czy geografia również znajdują później odzwierciedlenie w różnych przedmiotach prowadzonych na studiach, dlatego często ujęte są w rekrutacji. Tak jak na każdym kierunku również na budownictwie ważnym przedmiotem jest język obcy, który także będzie kontynuowany na studiach. Najrzadziej spotykanym przedmiotem w rekrutacji na budownictwo jest język polski. Na studiach z budownictwa przedmiot ten nie jest kontynuowany. Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na maturach i dokonania właściwych wyborów studiów.

przeczytaj rowniez
Autor: Magdalena Manturo
Zdjęcia: Marcin Białek/wikipedia
Data publikacji: 19.06.2013 11:36
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.