Studia budownictwo. Studia 2013. Każda uczelnia ma inny system rekrutacji na studia budownictwo. Czasem ciężko zapamiętać, co na którą uczelnię trzeba zdawać i do kiedy składać dokumenty. Pomimo iż budownictwo wiąże się z architekturą, nie wymaga zdawania dodatkowych egzaminów z rysunku odręcznego. W artykule opiszemy w skrócie jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze żeby dostać się na studia budownictwo na najlepszych polskich uczelniach oraz do kiedy trzeba składać dokumenty.
Studia budownictwo. Studia 2013. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie - studia budownictwo
Studia budownictwo na tej uczelni prowadzone jest w trybie cywilnym oraz wojskowym. W rekrutacji na budownictwo na WAT pod uwagę brane są: matematyka, język obcy, język polski oraz do wyboru fizyka, chemia lub geografia. Dokładny wykaz punktacji poziomu podstawowego i rozszerzonego można znaleźć na stronie uczelni w zakładce informacje dla kandydatów. Rejestracji na studia na WAT można dokonywać do 5 lipca.
Studia budownictwo. Studia 2013. Politechnika Warszawska - studia budownictwo
Na studia budownictwo na PW liczą się 3 przedmioty, z których każdy ma inny przelicznik punktów. Aby dostać się na budownictwo trzeba zdać matematykę z przelicznikiem 1, język obcy (0.25) oraz do wyboru jedne z czterech przedmiotów: informatykę (0.75) fizykę(1), chemię(1) lub biologię(0.5). Każdy przedmiot w zależności od poziomu na jakim był zdawany jest mnożony jeszcze przez jedne przelicznik: dla poziomu podstawowego wynosi on 0.5 natomiast dla poziomu rozszerzonego 1. Rejestracji można dokonywać do 4 lipca.
Studia budownictwo. Studia 2013. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie - studia budownictwo
Na budownictwie na AGH mamy do wyboru jedne przedmiot: matematyka, fizyka, chemia, informatyka, biologia lub geografia oraz obowiązkowy dla wszystkich język obcy. Dokładny przelicznik punktów można znaleźć na stronie uczelni. Na budownictwo na AGH można rejestrować się do 4 lipca.
Studia budownictwo. Studia 2013. Politechnika Wrocławska - studia budownictwo
Tak jak na większości uczelni również na PWr pod uwagę brane są matematyka, fizyka, język obcy oraz język polski. Zależnie od poziomu zdawanej matury różne są przeliczniki. Tabelę z przelicznikami można znaleźć na stronie uczelni. Rejestracji można dokonywać do 8 lipca.
Studia budownictwo. Studia 2013. Politechnika Krakowska - studia budownictwo
Budownictwo na tej uczelni jest dostępne na dwóch wydziałach. Na wydziale Inżynierii Lądowej przy rekrutacji liczy się jedne przedmiot do wyboru: matematyka, fizyka lub informatyka. Natomiast na Wydziale Inżynierii Środowiska zamiast informatyki mamy do wyboru chemię. Dokumenty można składać do 10 lipca.
Studia budownictwo. Studia 2013. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - studia budownictwo
Również na SGGW w rekrutacji na studia budownictwo liczy się tylko jedne przedmiot. Każdy chętny ma możliwość do wyboru spośród matematyki, chemii i fizyki. Punkty z wybranej matury są mnożone przez przelicznik, który dla poziomu podstawowego wynosi 0.7 natomiast dla rozszerzonego 1. Na budownictwo na tej uczelni można składać dokumenty do 4 lipca.
Studia budownictwo. Studia 2013. Politechnika Łódzka - studia budownictwo
W rekrutacji na budownictwo na Politechnice Łódzkiej liczą się trzy przedmioty: matematyka, język obcy oraz do wyboru jeden spośród takich jak: fizyka, chemia, biologia i geografia. Każdy z przedmiotów jest przeliczany według innych wskaźników, które można znaleźć na stronie uczelni.
Studia budownictwo. Studia 2013. Matematyka na budownictwie
Podsumowując, można stwierdzić że najważniejszym przedmiotem na studia budownictwo jeśli zdajemy na budownictwo jest matematyka. Jest ona jednym z głównych przedmiotów, które będziemy kontynuować na studiach, dlatego ważne jest aby kandydaci na budownictwo nie mieli problemów z tym przedmiotem. Inne przedmioty takie jak fizyka, chemia czy geografia również znajdują później odzwierciedlenie w różnych przedmiotach prowadzonych na studiach, dlatego często ujęte są w rekrutacji. Tak jak na każdym kierunku również na budownictwie ważnym przedmiotem jest język obcy, który także będzie kontynuowany na studiach. Najrzadziej spotykanym przedmiotem w rekrutacji na budownictwo jest język polski. Na studiach z budownictwa przedmiot ten nie jest kontynuowany. Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na maturach i dokonania właściwych wyborów studiów.

-
Studia architektura i urbanistyka. Ciągle trwa rekrutacja na studia 2013 na uczelniach prywatnych. Zobacz, które uczelnie niepubliczne prowadzą rekrutacje na studia architektura i urbanistyka. Prezentujemy drugą część przewodnika po uczelniach prywatnych! więcej
-
Studia 2013. Państwowe uczelnie zakończyły już rekrutację na studia na kierunek architektura i urbanistyka. Jednak ciągle możesz zostać studentem architektury i urbanistyki – trwa rekrutacja na uczelnie niepubliczne! Zobacz, gdzie możesz studiować! więcej
-
Studia 2013. Rekrutacja na studia architektura wnętrz: uczenie prywatne. Prywatne uczelnie ciągle prowadzą rekrutację na studia 2013 na kierunek architektura wnętrz. Zobacz, gdzie możesz studiować architekturę wnętrz, ile kosztuje czesne oraz jakie wymagania rekrutacyjne stawiają kandydatom uczelnie niepubliczne! więcej
-
Rekrutacja na studia architektura i urbanistyka w większości uczelni państwowych już została zakończona. Sprawdźcie gdzie jeszcze jest szansa na studiowanie tego kierunku więcej

- ARCHITEKTURA: Rekrutacja na studia architektura i urbanistyka. Trwa rekrutacja na studia na uczelniach prywatnych. Druga część katalogu szkół niepublicznych z architekturą i urbanistyką!
- ARCHITEKTURA: Studia 2013. Rekrutacja na studia: architektura i urbanistyka. Ciągle masz szansę zostać studentem architektury! Pierwsza część katalogu szkół niepublicznych z architekturą i urbanistyką!
- ARCHITEKTURA: Studia 2013. Rekrutacja na studia architektura wnętrz. Trwają zapisy na kierunek architektura wnętrz na prywatnych uczelniach
- ARCHITEKTURA: Rekrutacja na studia architektura i urbanistyka. Gdzie jeszcze trwa rekrutacja.
- ARCHITEKTURA: Rekrutacja: architektura wnętrz. Studia 2013. Jak zdać egzamin na architekturę wnętrz. Zobacz jak zdać egzamin z rysunku