Architektura
ARCHITEKTURA
Studia architektura. Zasady rekrutacji!

Rekrutacja architektura. Rekrutacja na studia 2013. Studia architektura i urbanistyka 2013 Poznajcie zasady rekrutacji, ważne terminy i formy egzaminów na najlepszych polskich uczelniach!

  • Komentarze

Studia na architekturze

Studia na architekturze

Fot: Photos.com

Rekrutacja architektura. Studia architektura. Już niedługo rozpocznie się rekrutacja na studia. Zobacie gdzie najlepiej studiować architekture i urbanistykę. Postanowiliśmy ułatwić wam zadanie i podsumowaliśmy wszystkie terminy i warunki przyjęć na studia na kierunek architektura i urbanistyka!

Rekrutacja architektura. Studia architektura. Spisaliśmy dla was zasady rekrutacji na studia architektura i urbanistyka na najlepszych polskich Politechnikach: warszawskiej, poznańskiej, krakowskiej, wrocławskiej oraz śląskiej. Każda rekrutacja opiera się na egzaminie z rysunku. Uzyskanie dobrego wyniku z tej części egzaminu to połowa sukcesu. Możecie jeszcze zapisać się na egzaminy! Zobaczcie do kiedy macie czas aby się zapisać.!

Studia architektura i urbanistyka na Politechnice Warszawskiej

Rekrutacja architektura. Na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej na kandydatów na studia architektura czeka 80 miejsc na studia stacjonarne i 95 na studia niestacjonarne (płatne, zajęcia odbywają się równolegle ze studiami stacjonarnymi).

Już 7 maja 2013 rusza internetowy system zapisów kandydatów na kierunek architektura, na stronie internetowej uczelni: zapisy.pw.edu.pl. Zapisać można się do 28 maja. Pod uwagę będą brane oczywiście niektóre wyniki z przedmiotów maturalnych w tym z matematyki oraz języka obcego, z którego komisja wyliczy ¼ wyniku. Później czekają nas II etapy egzaminów z predyspozycji do podjęcia studiów.

Egzaminy wstępne na studia architektura

Rekrutacja architektura. Pierwszy etap egzaminów na studia architektura rozpocznie się 15 czerwca o godzinie 9:00 i składać się będzie z dwóch zadań rysunkowych. Każde z zadań trwa 90 minut. Pierwsze zadanie ma ukazać zdolności wyobraźni, prezentacji, a także wymaga umiejętności w rysowaniu. Jednak najważniejszy będzie tu nietuzinkowy pomysł i sposób rozwiązania opisanego w zadaniu problemu.

O godzinie 11:00 tego samego dnia rozpocznie się drugie zadanie. To z kolei określi wasze predyspozycje i umiejętności wyobraźni przestrzennej. Często w tym zadaniu pojawiają się elementy geometrii, a samo zadanie wymaga przynajmniej śladowych umiejętności matematycznych. Każde z zadań będzie wykonane na arkuszu w formacie 50 cm x 70 cm. Technika wykonanie rysunku będzie określona w temacie zadania.

Rekrutacja na studia architektura PW - kiedy wyniki z pierwszego etapu egazminów

Rekrutacja architektura. 17 czerwca ukaże się lista dopuszczonych do II etapu egzaminów na studia architektura, który odbędzie się 22.06 o godzinie 9:00. Do egzaminu zakwalifikuje się przynajmniej połowa kandydatów, jednak nie więcej niż 400 osób. W tym zadaniu, wykorzystując przygotowane przez uczelnię materiały, kandydat będzie sprawdzany pod kątem tworzenia form przestrzennych. Z reguły w tym etapie do zrobienia jest niewielka makieta. Ten etap także trwa 90 minut.

Jakie dokumenty należy złożyć?

Rekrutacja architektura. 10 lipca ukaże się lista przyjętych na studia. Jeżeli wynik egazminów na studia architektura będzie pozytywny to do 17 lipca nalezy złożyć odpowiednie dokumenty w tym: poświadczoną przez Komisję Rekrutacyjną kserokopię świadectwa dojrzałości, poświadczoną przez Komisję Rekrutacyjną kserokopię dowodu osobistego, 4 fotografie (35x45mm) podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem. Dodatkowo kandydaci, którzy dostali się na studia niestacjonarne, muszą złożyć podanie z prośbą o przyjęcie na studia w trybie niestacjonarnym łącznie z zobowiązaniem do wniesienia opłaty za pierwszy semestr przed jego rozpoczęciem , potwierdzenie wniesienia opłaty za legitymację i indeks w wysokości 21 zł;, potwierdzenie wniesienia opłaty czesnego za pierwszy semestr.

>> Architektura i urbanistyka czy architektura wnętrz? Przeczytaj co lepiej studiować!

Jak zdać na studia architektura i urbanistyka na Politechnice Krakowskiej

Rekrutacja architektura. Podobnie jak na Politechnice Warszawskiej kandydat na studia architektura musi najpierw zarejestrować się w systemie rekrutacyjnym uczelni w dniach 3 - 9 czerwca oraz wnieść opłatę rekrutacyjną. Dla kandydatów przygotowano aż 180 miejsc na studia stacjonarne i 80 na studia w trybie niestacjonarnym.

Następnie na kandydata czeka egzamin z predyspozycji do podjęcia studiów na kierunku architektura. Składają się na niego dwie prace rysunkowe – jedna na każdy dzień. Egzamin z rysunku odbędzie się w dniach 12 i 13 czerwca. Pierwsza praca to rysunek z natury. Wykonuje się go na podstawie przedstawionych elementów kompozycyjnych brył i nie tylko. Kolejny dzień egzaminów to rysunek numer dwa, gdzie musimy wykorzystać nasza wyobraźnię i stworzyć kompozycje o charakterze architektonicznym. Oba rysunki muszą byc wykonane ołówkiem na otrzymanym brystolu. Wyniki tego etapu rekrutacji będą znane 20 czerwca o godzinie 12:00. 

Politechnika Śląska – studia architektura i urbanistyka

Rekrutacja architektura. Śląski wydział architektury również jest jednym z najlepszych wydziałów w Polsce kształcących w tym kierunku. 7 maja od godziny 12:00 rusza internetowa rejestracja kandydatów. Podano także termin egzaminu z rysunku na kierunek architektura i urbanistyka. Sprawdzan odbędzie się 26 czerwca. Pierwsze zadanie rozpocznie sie o godzinie 9:00, kolejne o godzinie 13:30. Kandydat musi także przedstaić komisji rekrutacyjnej swój wynik z egzaminu maturalnego z przedmiotu matematyka. Przedmiot może być zdany jako rozszerzecznie lub podstawa. Ma to jednak wpływ na przelicznik punktów.

Studia architektura i urbanistyka na Politechnice Wrocławskiej

Rekrutacja architektura. Aby dostać się na kierunek architektura i urbanistyka na Politechnice Wrocławskiej maturzyści mają dużo pracy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że do wskaźnika rekrutacyjnego wlicza się wyniki zarówno z matematyki jak i z fizyki, a także z języka polskiego. Dodatkowo jak na każdej politechnice kandydat musi przystąpić do sprawdzianu predyspozycji do podjęcia studiów na tym kierunku. Na egzamin składają się dwie prace rysunkowe, które muszą być wykonane ołówkiem. Egzamin na studia architektura będzie odkrywał zarówno nasze zdolności rysunkowe, wyobraźnię i myślenie trójwymiarowe, ale także sprawdzi wiedzę w tematyce sztuki i architektury. Aby zdać egzamin należy uzyskać minimum 240 punktów z 660.

15 maja rusza internetowa rejestracja kandydatów (zamknięcie rejestracji 18 czerwca). Rejestracja jest pierwszym krokiem w rekrutacji. 25 i 16 czerwca odbędzie sie obowiązkowy dla kandydatów na studia architektura i urbanistyka egzamin z rysunku. Jego wyniki poznamy 2 lipca.

Studia Architektura i Urbanistyka na Politechnice Poznańskiej

Rekrutacja architektura. Od 15 maja do 21 czerwca możemy rejestrować się na kierunek architektura i urbanistyka na Politechnice Poznańskiej. 27 czerwca obędą się dwie częście z rysunku odręcznego. Pierwsza część rozpoczyna się o godzinie 9:00 i trwa do godziny 13:00. Druga część rozpoczyna się o godzinie 14:30 i kończy się o godzinie 18:30. Ostatnia część odbędzie sie 28 czerwca w godzinach 9:00 - 13:00. Wszystkie rysunki muszą być wykonane ołówkiem na brystolu w formacie 50 x 70. 

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Photos.com
Data publikacji: 19.06.2013 11:45
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.