Architektura
ARCHITEKTURA

Styl industrialny czy nowe technologie w służbie współczesnej architektury? Mieszkania w Stara Odra Residence

  • Komentarze

Stara Odra Residence: przykład współczesnej architektury Wrocławia

Stara Odra Residence: przykład współczesnej architektury Wrocławia

Fot: ATAL S.A. materiały prasowe
  • Stara Odra Residence: przykład współczesnej architektury Wrocławia

Współczesna architektura Wrocławia zostanie wzbogacona o nowy ciekawy budynek – blok mieszkalny Stara Odra Residence. To apartamentowiec w zacisznym miejscu Wrocławia. Mieszkania już od 6500 złotych za mkw. Inwestycja zostanie zakończona w połowie 2015 roku. Zobacz zdjęcia...

Bryła budynku: funkcjonalny, siedmiopiętrowy apartamentowiec

Budynek Stara Odra Residence z pewnością będzie miał windę. To blok mieszkalny, który liczy sobie siedem pięter. Na tych siedmiu kondygnacjach usytuowano 89 mieszkań o powierzchni od 28 do 120 mkw. Oferta mieszkań do wyboru jest bardzo różnorodna. Do wyboru, do koloru. Są to bowiem mieszkania typu studio, 53 mieszkania dwupokojowe, 20 trzypokojowych oraz 15 apartamentów czteropokojowych. Największe apartamenty będą miały własne balkony, a wybrane mieszkania na pierwszym piętrze własne ogródki. Mieszkańcy będą mogli także podziwiać panoramę Wrocławia z tarasu widokowego ulokowanego na dachu budynku. Mieszkania na piętrach od pierwszego do piątego kosztują 6500 tysiąca złotych za mkw, a na ostatnich dwóch kondygnacjach - 6950 za mkw. Otoczony zielenią budynek będzie usytuowany w dorzeczu Starej Odry, przy ulicy Na Polance 22. Za projekt odpowiada biuro projektowe AP Szczepaniak.

Stara Odra Residence: wygoda i relaks nieopodal rzeki Odry

Nowa inwestycja dewelopera ATAL S.A. to przede wszystkim propozycja dla osób lubiących ciszę i spokój oraz chcących odpocząć od wielkomiejskiego gwaru. Jest to jednocześnie możliwość spędzenia czasu nad wodą. Zamieszkanie w dorzeczu Odry nie oznacza jednak tego, ze przestaniesz korzystać z miejskich rozrywek czy narazisz się na niewygody podczas porannego dojazdu do pracy. Budynek jest doskonale skomunikowany z centrum miasta, dzięki bliskości Mostu Osobowickiego. Trudności z dojazdem do centrum Wrocławia nie będą miały również osoby, które na co dzień korzystają z komunikacji miejskiej.

Architektura bryły Starej Odry Residence: tradycyjne materiały i  jasne kolory

Architektura bryły Starej Odry Residence ma w założeniu naturalnie wkomponować się w przestrzeń i podkreślać tradycyjny charakter budynku. Takie będą również wykorzystane przy budowie materiały i jasne kolory. Do okładzin elewacji wykorzystana zostanie płytka klinkierowa. Tynk będzie natomiast utrzymany w kolorystyce bieli i jasnej szarości. Całości dopełnią szklane balkony ze stalowymi ocynkowanymi balustradami. Aranżacja będzie dotyczyła nie tylko zewnętrznej części budynku, lecz także przylegających do niego terenów zielonych: skwerów, ogrodu na dachu czy placów zabaw dla dzieci.  
Zaletą nowej inwestycji jest niewątpliwie jej funkcjonalność. Aby zapewnić mieszkańcom wygodę na terenie obiektu będą znajdowały się cztery punkty handlowo-usługowe. Będą oni mieli możliwość skorzystania z budynku garażu z 42 miejscami postojowymi. Obok budynku wydzielono również dodatkowe miejsca postojowe dla 57 aut.  W budynku będzie również zainstalowany wewnętrzny monitoring, który będzie obejmować swoim zasięgiem garaże, bramę wjazdową oraz klatkę schodową. Osiedle będzie w pełni przystosowane także do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Agnieszka Ochenkowska

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.