archirama.pl

Styl skandynawski połączony z lokalną architekturą – jak będzie wyglądać nowa IKEA w Zabrzu?

Popularny sklep z meblami w stylu skandynawskim rozszerza swoją ofertę na kolejne polskie miasta. Tym razem planowana jest budowa sklepu IKEA w Zabrzu. Jednak nowy obiekt to również sklepy odzieżowe, kawiarnie, a na zewnątrz skatepark czy amfiteatr.

Nowa Ikea w Zabrzu

IKEA postanowiła poza samym sklepem meblarskim, stworzyć galerię handlową, jak i miejsce z ciekawą ofertą rekreacyjną

Fot: Ikea - materiały prasowe

Styl skandynawski - IKEA w Zabrzu, jako nowe miejsce spotkań

W tej chwili w Zabrzu nie ma ścisłego centrum czy rynku. Dlatego potrzebne jest miejsce, które skupi w sobie życie kulturalno-rozrywkowe. W związku z tym IKEA postanowiła poza samym sklepem meblarskim, stworzyć galerię handlową, jak i miejsce z ciekawą ofertą rekreacyjną. Nowe centrum IKEA Centres w Zabrzu będzie średniej wielkości galerią z supermarketem, bogatą ofertą modową i sportową, sklepem IKEA i kilkoma uzupełniającymi markami wyposażenia wnętrz. W związku z tym oferta znacząco wybiega poza ofertę sprzedażową. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie 76 300 m2 (włączając sklep IKEA).

Cała działka, na której stanie nowa IKEA wraz z centrum handlowym to około 25 hektarów. Z czego 5 hektarów zostanie przeznaczone pod terenowy amfiteatr, skatepark, ogrody, kilka boisk sportowych i plac zabaw dla dzieci. W letnie dni przestrzeń będzie można także wykorzystać, jako miejsce do grillowania.

Styl skandynawski połączona z architekturą lokalną

IKEA zakłada budowę centrum handlowego, które połączy styl skandynawski z lokalnymi, śląskimi akcentami. Zasadniczą ideą jest połączenie w jednym obiekcie cech charakterystycznych dla obu kultur i środowisk. Centrum wybudowane zostanie tuż przy Drogowej Trasie Średnicowej (DTŚ902) - znakomitej sieci połączeń między największymi miastami konurbacji górnośląskiej. W pobliżu przyszłego centrum znajdują się liczne osiedla mieszkaniowe dzielnicy Zaborze, świetnie skomunikowane z pozostałymi częściami miasta i regionu.

Otwarcie centrum handlowego w Zabrzu planowane jest na 2018 rok.

Autor: Ikea - materiały prasowe
Zdjęcia: Ikea - materiały prasowe
Data publikacji: 23.03.2017 10:23

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!