archirama.pl

Susza w Kalifornii – konkurs architektoniczny

W Kalifornii szaleje susza, na tyle poważna, że działają już firmy malujące trawniki na zielono... Konkurs architektoniczny ogłoszony przez Archinect to próba znalezienia rozwiązania problemu

Dry future. Konkurs architektoniczny

Dry future. Konkurs architektoniczny

Fot: www.dryfutures.com

Współczesna architektura jako narzędzie

Systemy przeciwpożarowe, konstrukcja chroniąca budynki przed skutkami trzęsień ziemi czy domy odporne na działanie powodzi – architekci od dawna projektują, przewidując niszczący wpływ żywiołów. Odpowiednie rozwiązania mogą zmniejszyć negatywne skutki suszy. W Polsce AD 2015 to temat aktualny – Wisła w Warszawie osiągnęła właśnie rekordowo niski poziom – ale z prawdziwymi kłopotami zmagają się mieszkańcy USA. Wiadomo, że rozrośnięte przedmieścia z masą białych domków generują potężne koszty. Malownicze zielone trawniczki w gorącym klimacie wymagają codziennego podlewania. Po czterech latach suszy Kalifornia nie może sobie pozwolić na takie marnotrawstwo. Władze stanu zaczynają wprowadzać ograniczenia i planują zmniejszyć zużycie wody w miastach o 1/3.

Konkurs architektoniczny

Portal Archinect ogłosił w związku z tym konkurs architektoniczny Dry futures. Na konkurs nadsyłać można propozycje, które mogą przyczynić się do popraw efektywności i zmniejszenia zużycia wody.
Prace zgłaszać można w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich przeznaczona jest na prace koncepcyjne, obecnie niemożliwe do zrealizowania np. ze względu na brak niezbędnych technologii.
Kategoria druga to propozycje nadające się do wdrożenia w najbliższej przyszłości.
Na zgłoszenia nie zostało wiele czasu – termin rejestracji i składania prac mija 1 września 2015.
Więcej informacji: www.dryfutures.com

Autor: KZ
Zdjęcia: www.dryfutures.com
Data publikacji: 19.08.2015 14:17

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!