archirama.pl

SZWECJA UKRAINA w Kijowie. Zobacz Stadion Olimpijski na Euro 2012 w Kijowie

Reprezentacja gospodarzy Euro 2012 Ukraina swój pierwszy mecz ze Szwecją rozegra na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Stadion w Kijowie będzie gościł również finał Euro 2012. Zoabcz największą arenę Euro 2012.

Stadion Olimpijski w Kijowie

Stadion Olimpijski w Kijowie arena finału Euro 2012

Fot: Илья Хохлов/wikimedia

Stadion Olimpijski w Kijowie to największa arena piłkarska zbudowana z myślą o Euro 2012. Mecz na stadionie jednorazowo może oglądać ponad 70 tys. kibiców. Arena to projekt niemieckiej pracowni GMP Architekten von Gerkan, Marg und Partner przy współpracy Biura Architektonicznego JURIJ SIERIOGIN z Ukrainy.

Budowany w latach 2009 – 2011 stadion kosztował rekordową sumę 460 mln euro. Największa arena Ukrainy i całych mistrzostw Euro 2012 stanęła w miejscu dawnego stadionu Lwa Trockiego. Stadion spełnia surowe normy UEFA stawiane arenom piłkarskim, ale ma bardzo uniwersalny charakter. Na kijowskim stadionie równie dobrze co mecze można rozgrywać zawody lekkoatletyczne. Na stojącym w centrum miasta Stadionie Olimpijskim rozgrywane będą mecze Szwedów, Anglików i Francuzów. Również na stadionie w Kijowie zostanie rozegrany finał Euro 2012.

>>Gdzie zamieszkają reprezentacje i kibice Rosji, Hiszpanii, Anglii, Holandii i Niemiec podczas Euro 2012?

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Илья Хохлов/wikimedia
Data publikacji: 11.06.2012 15:41

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!