archirama.pl

Taki wieżowiec tylko w Hongkongu. Canopy Tower to luksus i ekologia, czyli apartament tylko z ogrodem [ZDJĘCIA]

Ogród w każdym apartamencie? W wieżowcu Canopy Tower tak właśnie ma być. Projekt wieżowca mieszkalnego pracowni architektonicznej Boutique Design zakłada połączenie luksusu i ekologi. Wieżowiec Canopy Tower powstanie w Hongkongu, ale może nasi deweloperzy też przekonają się do mieszkań z ogrodami?

Wieżowiec Canopy Tower 1

Wieżowiec Canopy Tower według architektów jego wnętrza maja łączyć naturę i luksus 

Fot: Boutique Design

Projekt pracowni Boutique Design przygotowała projekt 'The Canopy ". To wieżowiec, a w zasadzie wieża mieszkalna, której celem jest wykorzystanie specyfikacji geograficznych Hongkongu. Wieżowiec oferuje alternatywną koncepcję mieszkań i apartamentów luksusowych. Każdy, niezależnie od piętra, wyposażony jest w ogród. Hongkong to miasto osadzone w przepięknej scenerii.

Ale, jak podkreślają architekci, miasto i natura mogą być bardzo daleko od siebie. Projekt Canopy Tower zaciera te granice między wnętrzem i otoczeniem i bierze, to co najlepsze z obu stron. Wieża składa się z 54 dwupoziomowych apartamentów. Do każdego z mieszkań przyporządkowany jest balkonowy ogród o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Wieżowiec sprawia wrażenie są jakby był wielkim drzewem z domkami.

>>Pierwszy na świecie wieżowiec do pionowej uprawy roślin

Canopy Tower łączy ekologię z luksusem. Aprtamenty oferują wysokie sufity, są duże i przestronne. Projekt Boutique Design ma charakter koncepcyjny. Architekci podkreślają, że jest uniwersalny i projekt można wykorzystać w różnych warunkach. Canopy Tower to według nich nowa wizja architektoniczna Hongkongu – bardziej zielona i harmonizująca z otoczeniem.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Boutique Design
Data publikacji: 25.07.2012 12:50

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!