archirama.pl

Tęczowe rabaty na dachu - Podium Roof Garden przy Ratuszu w Toronto

Ratusz w Toronto otacza dwupoziomowy plac, którego górna część do niedawna była niechętnie uczęszczaną betonową pustynią. Dzięki projektowi biura PLANT Architect zamienił się on w barwne miejsce spotkań w centrum miasta

Tęczowe rabaty na dachu - Podium Roof Garden przy Ratuszu w Toronto

Podium Roof Garden, projektu PLANT Architect

Fot: © Steven Evans

Budynek ratusza w Toronto został zaprojektowany przez fińskiego architekta Viljo Revella. Ciekawie rozwiązany dwupoziomowy plac wokół budynku nigdy nie został jednak dostosowany do potrzeb mieszkańców miasta.

Biuro PLANT Architect, autorzy projektu rewitalizacji placu zaproponowali zróżnicowane pod względem wysokości i kolorów rabaty z bylin, traw i rozchodników. Ich barwy przechodzą płynnie z żółtych i pomarańczowych do czerwieni i fioletów w zależności od stopnia zacienienia placu. Rośliny mają kwitnąć od kwietnia do października, zmieniając paletę barw od świeżych i intensywnych na wiosnę, do ciemniejszych i przytłumionych na jesieni.

Źródło: www.branchplant.com
Autor: MI
Zdjęcia: Jerome Decq/Wikimedia Commons, © Steven Evans
Data publikacji: 7.07.2011 15:31

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!