archirama.pl

TOP 10 najbardziej spektakularnej architektury dworców kolejowych na świecie - GALERIA

Większość podróży zaczyna się i kończy na dworcu kolejowym. Architektura dworców to często znane atrakcje turystyczne miast i nierzadko słynne dzieła stararchitektów. Archirama przedstawia TOP 10 dworców kolejowych z całego świata, na których warto „zatrzymać się” wzrokiem, a nie tylko przejazdem

Londyński King's Cross Railway Station - jeden z najbardziej znanych dworców świata TOP 10 ARCHIRAMY  fot. Adria Wai

Londyński King's Cross Railway Station - jeden z najbardziej znanych dworców świata TOP 10 ARCHIRAMY

fot. Adria Wai

Najbardziej spektakularna architektura dworców kolejowych na świecie

Podróż kojarzy się atrakcjami turystycznymi, pięknymi widokami i przeżyciami. Tak naprawdę jest to jednak słowo określające zmianę miejsca pobytu na odległe. Do tego z kolei służy komunikacja.

Do najodleglejszych miejsc latamy samolotami, natomiast na weekendowe podróże za miasto wybieramy się najczęściej samochodem. Z podróżowaniem pełnym przygód kojarzy się jednak jedna z nastarszych maszyn do przemieszczania się - pociąg. Nie bez powodu więc do projektów dworców kolejowych zaprasza się najznamienitszych światowych stararchitektów, a architektura tych brył jest tak wyszukana. To właśnie tam –na dworcach kolejowych - powstają obrazy, które wyłapujemy i kodujemy po to, by służyły nam na długie lata jako wspomnienia.

Archirama przedstawia galerię najpiękniejszych i najbardziej znanych TOP 10 światowych dworców kolejowych. Należą do nich:

1. Antwerpen-Centraal Antwerp w Belgii

2. Chhatrapati Shivaji Terminus w Indii

3. Stacja Liège-Guillemins w Belgii

4. Stacja Strasbourg we Francji

5. Stacja Oriente w Portugalii

6. Central Terminal w Nowym Jorku

7. Hundertwasser Bahnhof w Niemczech

8. King's Cross Railway w UK

9. Rotterdam Centraal Station w Holandii

10.Southern Cross Railway w Australii

Zobacz GALERIĘ TOP 10 DWORCÓW KOLEJOWYCH!

Data publikacji: 2.10.2014 14:19

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!