Architektura
ARCHITEKTURA
Tour de Pologne 2012 trasa, a na trasie wyścigu?

TOUR DE POLOGNE Z ARCHITEKTURĄ W TLE. Co zobaczą kolarze na trasie Tour de Pologne 2012?

  • Komentarze

Tour de Pologne 2012

Trasa Tour de Pologne 2012 prowadzi w tym roku przez miasta o wyjątkowo ciekawej architekturze

Fot: materiały prasowe

Trasa Tour de Pologne 2012 biegnie w tym roku przez Cieszyn i Opole. Meta Tour de Pologne znajduje się w Krakowie. Kibice będą mogli oglądać zmagania kolaży Tour de Pologne z architekturą w tle.

Drugi etap wyścigu Tour de Pologne zostanie rozegrany w Opolu. W mieście kolaże pojawią się w godzinach popołudniowych. Trasę wokół miasta pokonają trzykrotnie. Będąc na trasie tego odcinka Tour de Pologne warto zatrzymać się pod arkadami nieopodal ulicy Piastowskiej. Stąd jest znakomity widok na kolaży zjeżdżających z mostu i widok na zabytkowe kamienice.

W Opolu koniecznie trzeba zobaczyć zabytkowy Rynek i Opolską Wenecję. Kolejne ciekawe miasto, przez które prowadzi trasa Tour de Pologne to Cieszyn. To znakomite miejsce na kibicowanie kolażom i równie ciekawe do zwiedzania. Cieszyn to miasto nadgraniczne z bogata historia. Warto zobaczyć słynne Wzgórze Zamkowe, a na nim XI wieczną romańską rotundę św. Mikołaja i płac Habsburgów z XIX wieku. Równie ciekawe są zabudowania Rynku – kamienice, ratusz i hotel „Pod Brunatnym Jeleniem”.

>>Chorwacja jakiej nie znacie

Warto pamiętać, że od 1995 roku układ urbanistyczny Cieszyna został wpisany do rejestru zabytków. Dalsze etapy trasy Tour de Pologne prowadzą przez Katowice i Będzin. Kibice spragnieni świeżego, górskiego powietrza będą mogli odpocząć Rabce i Zakopanem, miastach leżących na kolejnych etapach wyścigu. Ostatnia prosta wyścigu Tour de Pologne prowadzi przez Wieliczkę. Meta najsłynniejszego polskiego wyścigu rowerowego znajduje się na Krakowskim Rynku.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 7.07.2012 14:00
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.