archirama.pl

TOUR DE POLOGNE Z ARCHITEKTURĄ W TLE. Co zobaczą kolarze na trasie Tour de Pologne 2012?

Trasa Tour de Pologne 2012 biegnie w tym roku przez Cieszyn i Opole. Meta Tour de Pologne znajduje się w Krakowie. Kibice będą mogli oglądać zmagania kolaży Tour de Pologne z architekturą w tle.

Tour de Pologne 2012

Trasa Tour de Pologne 2012 prowadzi w tym roku przez miasta o wyjątkowo ciekawej architekturze

Fot: materiały prasowe

Drugi etap wyścigu Tour de Pologne zostanie rozegrany w Opolu. W mieście kolaże pojawią się w godzinach popołudniowych. Trasę wokół miasta pokonają trzykrotnie. Będąc na trasie tego odcinka Tour de Pologne warto zatrzymać się pod arkadami nieopodal ulicy Piastowskiej. Stąd jest znakomity widok na kolaży zjeżdżających z mostu i widok na zabytkowe kamienice.

W Opolu koniecznie trzeba zobaczyć zabytkowy Rynek i Opolską Wenecję. Kolejne ciekawe miasto, przez które prowadzi trasa Tour de Pologne to Cieszyn. To znakomite miejsce na kibicowanie kolażom i równie ciekawe do zwiedzania. Cieszyn to miasto nadgraniczne z bogata historia. Warto zobaczyć słynne Wzgórze Zamkowe, a na nim XI wieczną romańską rotundę św. Mikołaja i płac Habsburgów z XIX wieku. Równie ciekawe są zabudowania Rynku – kamienice, ratusz i hotel „Pod Brunatnym Jeleniem”.

>>Chorwacja jakiej nie znacie

Warto pamiętać, że od 1995 roku układ urbanistyczny Cieszyna został wpisany do rejestru zabytków. Dalsze etapy trasy Tour de Pologne prowadzą przez Katowice i Będzin. Kibice spragnieni świeżego, górskiego powietrza będą mogli odpocząć Rabce i Zakopanem, miastach leżących na kolejnych etapach wyścigu. Ostatnia prosta wyścigu Tour de Pologne prowadzi przez Wieliczkę. Meta najsłynniejszego polskiego wyścigu rowerowego znajduje się na Krakowskim Rynku.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 7.07.2012 14:00

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!