archirama.pl

TVN Warszawa: Pierwsza taka placówka w Polsce

W środę 22 czerwca o godzinie 12.00 zostało oficjalnie otwarte Centrum Profilaktyki Nowotworów. To pierwsza tego typu placówka szpitalna w Polsce

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Całkowity koszt budowy w wysokości 36 mln zł pokryła Fundacja TVN "Nie jesteś sam", która również dzisiaj obchodzi swoje 10 urodziny. Autorami projektu nowoczesnego budynku Centrum są zaś Stefan Kuryłowicz i Jacek Syropolski - architekci tragicznie zmarli w wypadku awionetek w Hiszpanii.

Najnowocześniejsza placówka

Centrum Profilaktyki Nowotworów to nowoczesny budynek o powierzchni całkowitej ponad trzech tysięcy metrów kwadratowych. Mieszczą się w nim przychodnie lekarskie, w których prowadzone będą badania profilaktyki nowotworowej w zakresie raka piersi, układu rodnego (szyjki macicy), jelita grubego, górnego układu pokarmowego, skłonności genetycznych (dziedziczność genów odpowiedzialnych za nowotwory) oraz epidemiologii i prewencji nowotworów.

czytaj całość > > >

Źródło: TVN Warszawa
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 22.06.2011 15:45

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!